Olympijská kvapka krvi sa tento rok opäť uskutoční aj v meste pod Urpínom. Spoločný odber krvi s olympionikom Matejom Tóthom, hokejistom Michalom Handzušom a atlétkou Martinou Hrašňovou sa uskutoční už najbližšiu stredu 27. septembra.

Darovať krv budete môcť v priestoroch športovej haly na Štiavničkách v čase od 8.00 do 12.00 hod. Podujatie je organizované v rámci tretieho ročníka charitatívnej akcie Daruj krv s olympionikom a zachráň život. Hlavným cieľom projektu je pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú krv na záchranu svojho života.

Tretí ročník olympijskej kvapky krvi odštartoval už počas júla v nemocnici v Malackách, kde sa tento projekt uskutočnil po prvý krát. Počas stredy darovanie krvi prebehne aj na západe Slovenska, konkrétne v Šamoríne. Celý projekt vyvrcholí darovaním krvi v Košiciach, a to v piatok 27. septembra.

Pri odbernom mieste bude uskutočnená aj autogramiáda športovcov, ktorí svojou prítomnosťou podporia darcov krvi. Olympijskú kvapku krvi aj tento rok organizuje Nadácia Slovenského olympijského výboru v spolupráci so Slovenským olympijským výborom a Národnou transfúznou službou SR pod záštitou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.