Komunitná nadácia Zdravé mesto realizuje v dňoch od 5.12.2018 do 21.12.2018 trinásty ročník projektu „Daruj knihu deťom“ v kníhkupectve Artforum na Hornej Striebornej 10 v Banskej Bystrici.

Ľudia, ktorí prídu do kníhkupectva Artforum, majú príležitosť  kúpiť špeciálne označenú knihu a tým urobiť radosť konkrétnemu dieťaťu. Knihu si zákazníci vyberú, pri pokladni zaplatia a následne nechajú v kníhkupectve. Všetky knihy budú cez Vianoce doručené svojim detským adresátom.

V spolupráci s organizáciami Nádej deťom, Návrat, OZ Nožička, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Banská Bystrica a Klubom Pathfinder Prieskumník sme zozbierali informácie o deťoch, ktoré túžia po knižke ale z rôznych dôvodov im ju nemá kto kúpiť.

Od roku 2004 do 2017 sa pomocou tohto predvianočného charitatívneho projektu podarilo darovať 905 kníh. Tento rok nájdete v kníhkupectve Artoforum označených 130 knižných prianí.

„Každoročne v predvianočnom čase chodíme nakupovať knižky pre svoje deti. Keď som si všimol projekt „Daruj knihu“ neváhal som a kúpou knižky som sa do neho zapojil. Príde mi to ako veľmi dobrá myšlienka takto pred Vianocami podporiť deti a potešiť ich, keďže sú odkázané na pomoc druhých. Tento rok sa tiež rád zapojím,“ povedal Juraj ktorý už 3 roky po sebe daroval knihu.

„Na realizácii projektu sa podieľajú dobrovoľníčky, študentky sociálnej práce z Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktoré tento rok obohatili projekt o nové nápady. Veľmi sa tomu tešíme,“ uviedla Ida Adolfová, koordinátorka projektu.

Touto cestou by sme chceli aj tento rok informovať  verejnosť o možnosti zapojiť sa do tohto charitatívneho projektu. Viac informácií sa dozviete na www.knzm.sk.