Banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí každoročne pripravuje oslavu Medzinárodného dňa žien. Nielen pre ženy, diváčky, ale pre  všetkých, ktorí prídu do divadla.

V tomto roku sa divadelná oslava posúva na deň po oficiálnom Medzinárodnom dni žien. V pondelok 9. marca o 19:00h v rámci Dámskeho večera divadlo uvedie inscenáciu Reality snov.

Do Banskej Bystrice pricestuje členka činohry Slovenského národného divadla a Slovenského komorného divadla v Martine, vynikajúca herečka Jana Oľhová. V inscenácii Reality snov hosťuje v Bábkovom divadle na Rázcestí (BDNR) od roku 2011. Stvárňuje v nej hlavnú úlohu Matky. Inscenácia sa stala mimoriadne obľúbenou (druhý najpredávanejší titul z repertoáru pre dospelých v histórii divadla), získala Cenu bratislavského diváka a Jana Oľhová špeciálnu cenu poroty na festivale Nová dráma.

Mária Šamajová získala za postavu Božky Prémiu literárneho fondu. Reality snov priamo pre BDNR napísala oceňovaná slovenská dramatička, spolupracovníčka a priateľka divadla Jana Juráňová. Hra, ktorú režírovala Iva Š., bola zaradená do výberu slovenských hier preložených do ruského a srbského jazyka.

Reality snov (r. 2011)

„Panebože, kdo to byl u mojí mamky, když jsem tam se sestrou byla? Kdo nás tajně natočil?“ (můj pocit z Realit snov). Něco tak úžasného, krásne zahraného s fantastickou scénou, kostýmama – dokonalýma světlama a tak osobitou a skvělou režií jsem neviděla už H O D N Ě dlouho. A to jsem v divadlech (českých) skoro pořád! Musím to vidět znovu.“  (Divácky ohlas po hosťovaní inscenácie v Divadle DISK v Prahe.)

Na pondelkovom Dámskom večere k MDŽ inscenácia Reality snov oslávi svoju 55. reprízu. Zároveň sa v postavách Muža a Mladšej sestry premiérovo predstavia herci Andrej Polakovič a Ivana Kováčová. Ďalej účinkujú: Marianna Mackurová a Mária Šamajová.

Venujte tento deň sebe. Zoberte mamu, starú mamu, kolegyňu, sestru, dcéru… a užite si váš deň s divadlom, na Rázcestí. Pre všetky ženy, ktoré navštívia predstavenie, má divadlo pripravený Dámsky večer s drobnými prekvapeniami. Viac info na: www.bdnr.sk.

Vstupenky: 048/412 55 13, vstupenky@bdnr.sk, predpredaj: www.ticket-art.sk.