Famózne víťazstvo spred týždňa v Žiline potvrdili zverenci Norberta Hrnčára aj v prvom domácom zápase ligovej jari.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 47. Hlinka, 68. Vrána; ŽK: 69. Poljovka – 16. Lietava, 18. Grabež, 72. J. Vlasko, 81. Karhan, 85. Tomaček. Zápas na Štiavničkách sledovalo 1 910 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – Vajda (68. Poljovka), Adámik, Teixeira – Turňa, Hlinka Hlinka, Brašeň,M. Pančík (65. Ľupták), Hučko – Peňaška (59. Slančík), Vrána.

Zostava Spartak Trnava: Jakubov – Janečka, P. Čarnota, Karhan, Grabež – Schranz, Augustíni, Hodúr, Mikovič (74. Sabo) – J. Vlasko (74. Ciprys), Lietava (56. Tomaček).

Pavel Vrána, FK DuklaOd úvodu boli aktívnejší Trnavčania. V 7. minúte došlo k najväčšej šanci prvého polčasu. Tú mali hostia, keď sa po rohovom kope Jána Vlaska dostal k hlavičkovému zakončeniu Grabež. Jeho pokus pre Petra Boroša ešte neznamenal nebezpečenstvo. To priniesla až dorážka Patrika Čarnotu, ktorý z bezprostrednej blízkosti  nedokázal prekonať strážcu Bystrickej svätyne, pretože nastrelil pravú tyčku. Ďalší priebeh stretnutia priniesol množstvo náznakov šancí a zblokovaných striel. Protagonistami týchto zblokovaných pokusov boli Matúš Turňa na strane Dukly, a bývalý hráč červeno-bielych Ivan Lietava, ktorý uvidel v 16. minúte prvú žltú kartu zápasu. O dve minúty na to sa zažltilo pred očami aj Srdanovi Grabežovi, takže Trnava vyhrala prvý polčas, čo sa kariet týka. Snaha sa Banskobystričanom nedala uprieť avšak do koncovky sa dostávali len sporadicky. Bolo tomu tak aj 29. minúte, keď kapitán Dukly Michal Pančík poslal kvalitný center do šestnástky, lenže Vrána na jeho prihrávku nedosiahol a keďže tam bol sám, z tejto nádejnej príležitosti nakoniec nič nebolo. Navyše v 30. minúte pohrozil Ivan Schranz prízemnou strelou, ktorú Boroš zlikvidoval. Záver polčasu bol v réžii domácich. Najprv sa hlavičkoval mimo brány Jakub Brašeň a o minútu sa do vzduchu zavesil Teixeira, pred ktorým hasil požiar gólman trnavského tímu, Jakub Jakubov. Spartak dal o sebe vedieť v 43. minúte, a to po technickej strele Martina Mikoviča, ktorá skončila tesne vedľa. Posledná minúta prvého dejstva patrila streleckému pokusu Tomáša Hučka, ktorý nebol dostatočne razantný na to, aby ohrozil Jakubova.

Druhý polčas bol pre oko diváka atraktívnejší, pretože priniesol množstvo príležitostí na oboch stranách a najmä futbalové plody – góly. Už dve minúty po začiatku druhého polčasu rozjasal prítomných na Štiavničkách Marek Hlinka jeho ďalekonosnou strelou. V 47. minúte tak poslal Duklu do vedenia 1:0, pričom vypálil asi z dvadsiatichpiatich metrov. Už o pár minút mohlo byť vyrovnané. Na zlatom podnose naservíroval Ivan Lietava loptu Vlaskovi, ktorý z ,,päťky“ namieril tesne nad ľavý vinkel. K videniu bol aj skvelý zákrok Boroša, ktorý po mele v šestnástke musel zasahovať proti dorážajúcemu Ivanovi Schranzovi. Útočníka Trnavy vychytal Boroš v páde, keď loptu vyrazil nohou. V 68. minúte sa potvrdilo staré známe ,,nedáš, dostaneš“ a Dukla išla do dvojgólového vedenia. Po chybe,, Bílych Andelov“ sa do brejku dostal Fabián Slančík, ktorý bol na ihrisku len päť minút. Neulakomil sa a do výbornej pozície prihral Pavlovi Vránovi a nová posila Dukly si položila brankára Jakubova a presadila sa gólom do odkrytej brány. Na konci súboja ešte prišli horké chvíle pre Duklu. Spojnicu trafil Radoslav Ciprys a v 87. minúte hlavný rozhodca nariadil pokutový kop po páde Grabeža v súboji s Martinom Poljovkom. Exekútorom jedenástky bol kapitán hostí Miroslav Karhan, ktorého dokázal vynikajúci Boroš vychytať, čím definitívne zahatal šance Trnavčanov na bodový zisk.