Na stredu 13. januára polícia v Banskobystrickom kraji avizovala mimoriadnu kontrolu na dodržiavanie povinností chodcov na cestách. Žiaľ, práve v stredu dopoludnia vyhasol v Banskej Bystrici život ďalšej chodkyne prechádzajúcej cez priechod pre chodcov.

nehoda-namestie-ludovita-sturaK nehode došlo pred desiatou hodinou na ulici Námestie Ľudovíta Štúra na priechode pre chodcov. „Na priechode zrazil 74-ročnú ženu 80-ročný vodič. Svojim zraneniam na mieste podľahla,“ priblížila pre BBonline.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová.

Incident úplne zablokoval osobnú dopravu v lokalite minimálne na tridsať minút, trolejbusy MHD zostali na mieste stáť okolo jeden a pol hodiny. Nehoda je v štádiu vyšetrovania. Polícia bude tiež preverovať platnosť dokladu o zdravotnej spôsobilosti vodiča.

Naposledy len pred týždňom vyhasol život chodca v Uľanke. V závere minulého roka sa pritom stalo viacero incidentov, pri ktorých došlo na šťastie len k menším zraneniam chodcov v centre i na Fončorde.

Upozorňujeme, že fotografie nie sú vhodné pre citlivé a slabšie povahy.