Na Ďumbierskej ulici, len približne sto metrov od smutne známej križovatky, uplynulú noc 26-ročný vodič osobného motorového vozidla Toyota Corolla z Banskej Bystrice, neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a vo vysokej rýchlosti dostal šmyk a narazil do obrubníka na pravej strane vozovky v smere jeho jazdy.  Následne prešiel do protismeru, kde narazil do stĺpu verejného osvetlenia.

foto: Asociácia slovenských odťahových služieb

V dôsledku nárazu došlo k odtrhnutiu prednej časti vozidla, ktorá zostala pri stĺpe a zadná časť vozidla zostala na vozovke v protismere. V odtrhnutej zadnej časti sa nachádzal bezpečnostným pásom pripútaný 25-ročný spolujazdec z Banskej Bystrice, ktorý pri náraze utrpel amputáciu pravej dolnej končatiny.

Ako informuje Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Banskej Bystrici, vodič sa pri nehode zranil len ľahko, v dychu mu bolo namerané 0,60 miligramu alkoholu. Spolujazdcovi bolo v dychu namerané 0,88 miligramu alkoholu. Vinníkovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Škoda na vozidle a stĺpe verejného osvetlenia je odhadnutá na 3500 eur. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, začo hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Upozorňujeme, že fotografie uverejnené v rámci fotogalérie nie sú vhodné pre deti a slabšie povahy!