Jesenné autorské čítanie finalistov ceny za domácu prózu Anasoft litera 2012 pokračuje čítaním a rozhovorom so spisovateľom Silvestrom Lavríkom. Večer s finalistom ceny Anasoft litera za rok 2012 a 2007 spríjemní hudobná formácia Hvozd.

Ďalšie zo série autorských čítaní sa uskutoční v spolupráci Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici a ars_litera, o.z. opäť v priestoroch Vily Dominika Skuteckého a to už v stredu 7. novembra o 17.00 h. Večer bude tradične moderovať Egon Tomajko.

Silvester Lavrík (1964, Spišský Štiavnik)
Prozaik, dramatik, režisér, príležitostný publicista a výtvarník, pôvodne učiteľ slovenčiny a výtvarnej výchovy. Je laureátom viacerých cien, autorom zbierky poviedok Allegro barbaro (2002), Zlodeji (2005) a Perokresba (2006), monodrámy Villa Lola (2004), románu Zu (2011). Napísal viac ako 20 divadelných hier. V roku 2007 mu knižne vyšla zbierka piatich drám pod názvom Hry. Žije a pracuje striedavo v Bratislave a v Bánovciach nad Bebravou.

Zu Kalligram (2011)
Vo svojom prvom románe Silvester Lavrík opäť stavia na schopnosti rozprávať zaujímavý príbeh ako mozaiku skrytých súvislostí vedúcich k prekvapivým rozuzleniam. Živý, moderný a bohatý jazyk, zmysel pre vtipné strihy a vysoké tempo rozprávania robia z jeho písania reálne východisko pre príjemný plnokrvný čitateľský zážitok.