Banskobystrický telekomunikačný operátor BBXNET nezabúda na svojich verných zákazníkov ani v týchto časoch. Od pondelka 20. apríla spustil do prevádzky rúškomat, ktorý je umiestnený na Hornej ulici č. 49, pred klientskym centrom.

Každý zákazník si tam môže vyzdvihnúť svoje rúško celkom zadarmo. Postačí mu k tomu číslo zmluvy s BBX a mobilný telefón, na ktorý bude zaslaný PIN kód pre jednoduché vyzdvihnutie rúška.

Tým pomoc Banskobystričanom nekončí. Operátor BBXNET podáva pomocnú ruku aj šikovným žienkam z regiónu. Ich vlastnoručne ušité textilné rúška si okoloidúci môžu zakúpiť priamo v rúškomate.

Celý výťažok z predaja poputuje usilovným šičkám, na rúškach si dali naozaj záležať a sú veľmi pekné. Poskytovateľ internetu a káblovej televízie tak podporí reálnych ľudí z Banskej Bystrice a z okolitých obcí.

Okrem produktov od ľudí, pre ľudí, sú v automate dostupné aj komerčné produkty, izopropylalkohol v praktickej fľaštičke s rozprašovačom, základné respirátory, či jednoduché rúška z netkanej textílie.