Štrnásty ročník športovej olympiády seniorov bude v utorok 11. októbra, začiatok olympiády je naplánovaný na ôsmu hodinu. Podujatie sa uskutoční v športovom areáli základnej školy na Golianovej ulici.

olympiáda seniroovŠportové podujatie každoročne zaznamenáva u skôr narodených Banskobystričanov veľký úspech. Inak tomu nebolo ani počas vlaňajšieho ročníka, kedy počasie podujatiu veľmi neprialo. Zajtrajšia olympiáda by však podľa predpovedí meteorológov nemala byť upršaná. Dažď sa očakáva až v poobedňajších hodinách.

Olympiádu príde otvoriť olympijský víťaz v chôdzi na 50 metrov, Matej Tóth. Seniori budú môcť súťažiť hneď vo viacerých disciplínach. Disciplíny, v ktorých si môžu zmerať svoje sily sú napríklad beh na 50 m, štafetový beh či streľba na bránu florbalovou loptičkou.

Súťažiť sa bude aj v hode loptou do basketbalového koša alebo v hode loptičky na cieľ. Pre seniorov budú okrem súťažných disciplín, pripravené aj tie nesúťažné. Športová olympiáda seniorov je tak ako každý rok, aj teraz súčasťou Akadémie európskeho seniora 2016, o ktorej otvorení sa môžete viac dočítať v staršom článku.