Exkluzívna predpremiéra snímku SANCTUM bude v Europa Cinemas už v stredu večer! Jej hostia sa dokonca môžu tešiť aj na afterparty v reštaurácii Dublin.

Pri nakrúcaní dobrodružného filmu SANCTUM, boli okrem iných použité 3D techniky, ktoré boli pôvodne vymyslené pre priekopnícky Avatar. 3D kamerový systém Jamesa Camerona, ktorý sa  na filme podieľal produkčne a sa aktuálne venuje pokračovaniam Avataru, je v tomto prípade prispôsobený na použitie v extrémnom prostredí.

Špičkový potápač Frank McGuire (Richard Roxburgh) sa už niekoľko mesiacov venuje prieskumu jaskýň Esa´ ala v južnom Pacifiku, keď ho tu jedného dňa zastihne tropická búrka, pri ktorej je východ z jaskýň nečakane zatopený vodou. Frank i jeho tým, zahrňujúci sedemnásťročného syna Josha (Rhys Wakefield), finančníka Carla Hurleya (Ioan Gruffudd), jeho priateľku Victoriu (Alice Parkinson) a bláznivého Georga (Dan Wyllie), sú nútení ukryť sa hlboko v jaskynných dutinách a pokúsiť sa nájsť cestu von zložitým podvodným labyrintom. I keď aj tu platí, že nádej zomiera posledná, nevyhnutne sa natíska otázka: Existuje vôbec cesta von? A pokiaľ áno, dokážu v sebe nájsť toľko fyzických i psychických síl, aby ju našli?

Epické 3D dobrodružstvo Sanctum z produkčnej dielne Jamesa Camerona (Avatar, Titanic) nasleduje tím jaskynných potápačov pri ich nebezpečnej expedícii do najväčšieho, najkrajšieho a najmenej dostupného jaskynného systému na svete. Film sa nakrúcal na Zlatom pobreží v Queenslande a v jaskyniach v južnej Austrálii. Čo bola mimochodom aj súťažná otázka v našej nedávnej súťaži o dva lístky na toto špeciálnu premiéru. Tí, ktorí v našej súťaži nevyhrali sa však premiéry spojenej s afterparty môžu zúčastniť len za 9 eur. Film SANCTUM si budete môcť navyše pozrieť v Europa Cinemas v rámci bežných premietaní už od štrvtku.

[youtube -sPMSiyLRDk 560 340]