Kreativita nie je len o maľovaní, kreslení či písaní tvorivých textov. Kreativitu môže mať v sebe ukrytú každý z nás a nikdy nevieme, v akej príhodnej životnej situácii ju zrazu rozvinieme. Platí to napríklad aj pri zariaďovaní novej domácnosti alebo rekonštrukcii tej starej. A vôbec neplatí, že ak žijete v Banskej Bystrici, musia sa fantázie končiť pri ponuke miestneho kamenného obchodu s nábytkom.

Kreativita pri nábytku?

Áno, aj pri výbere a umiestňovaní nábytku sa dá naplno rozvinúť kreativita. A ako konkrétne? Tak napríklad tým, že pri rekonštrukcii zvolíte úplne iné rozmiestnenie nábytku než doteraz. Obývačku viete kompletne „otočiť“ tak, že z nej urobíte úplne novú miestnosť. A niekedy stačia aj menšie detaily, ako povedzme nové komody, ktoré dokonale premenia vyznenie priestoru. Ako sami vidíte, pri nábytku sa dá uplatniť skutočne veľká miera kreativity.

Základom sedacia súprava

Základom každej obývačky je však sedacia súprava, pretože poskytuje priestor na oddych či privítanie návštevy. Svojej fantázii môžete dať priechod aj v prípade, ak si vyberáte sedacie súpravy a rozmýšľate, ktorá sedačka by pre vás bola najvhodnejšia. Nebojte sa zvoliť aj netradičný tvar či motív sedačky, rovnako sa nebojte ju otočiť oproti pôvodnému umiestneniu. Je to vaša obývačka a vaša sedačka, vy ju budete používať a je na vás, aby ste sa cítili čo najlepšie.

Obraz ako dominanta priestoru

A ak chcete inú dominantu priestoru ako sedačku či obývaciu stenu, zvoľte si obraz. Moderné obrazy nemusia slúžiť ako estetické doplnky, v určitom prípade môžu pri výraznom motíve predstavovať aj akúsi dominantu interiéru a dokážu dodať tón celej obývacej izbe. A samozrejme, aj tu môžete naplno rozvinúť svoju fantáziu, veď k dispozícii sú priam tisíce rôznych vzorov a motívov obrazov, ktoré si domov viete zakúpiť.