Aj tento rok sa bude konať 2. ročník cyklomaratónu Bystrický anjel. Trasu si môže prísť odjazdiť na bicykli každý, keďže je cyklomaratón určený pre širokú verejnosť.

Program odštartuje prezentácia účastníkov na Huštáku pri budove Allianz – Slovenskej poisťovne v časovom rozmedzí od 9.30 hod do 9.55 hod. Po prezentácii bude nasledovať slávnostný prechod na námestie SNP, odkiaľ sa o 10.00 bude konať slávnostný štart. Ostrý štart začne o 10.10 hod za pumpou Shell.

Dĺžka okruhu bude približne 120 km s výškovým profilom približne 2500 m.n.m. Trasa bude nasledovať od štartu smerom na Slovenskú Ľupču. Cieľ sa bude nachádzať na námestí SNP. Trasa je v tvare anjela, takže cyklisti po prejdení celej trasy „nakreslia“ postavu anjela. Cyklomaratón je určený pre širokú verejnosť a absolvovať môžete aj krátky úsek na vyznačenej trase. Zvýšený pozor si však treba dať na určitých miestach trate, kde je buď lesná cesta alebo zlý asfaltový povrch.

Pretek sa bude konať bez neobmedzenia cestnej premávky. Preto je účasť na vlastné riziko a zodpovednosť. Keďže je cyklomaratón bez poplatku, strava a technická pomoc nebude zabezpečená. Pre účastníkov cyklomaratónu, ktorí majú do 15 rokov je potrebný súhlas zákonného zástupcu. K povinnej výbave patrí fľaša a prilba.