Už v sobotu 11. júna si opäť prídu na svoje najmä nadšenci cyklistiky. Čaká ich totiž 6. ročník cyklomaratónu pre cestné a horské bicykle, známy ako Bystrický Anjel. Symbolika anjela bude opäť pretavená do podoby trate, ktorá bude mať dĺžku 120 kilometrov.

Názov cyklomaratónu je odvodený od tvaru anjela, ktorý sa po prejdení celej trasy zobrazí na mape. Nejde však o úplne tradičné preteky, väčšou motiváciou je podľa slov organizátorov snaha o spájanie ľudí, ktorí majú blízko k rekreačnej cyklistike. Zapojiť sa totiž môže široká verejnosť, najmä hobby cyklisti. Vítaní sú aj tí, ktorí chcú absolvovať iba krátky úsek na vyznačenej trase, a tak nie je povinnosťou absolvovať celý okruh s dĺžkou 120 kilometrov a prevýšením 2000 metrov.

Začiatok cyklomaratónu Bystrický anjel je naplánovaný na 10.00 h so štartom na banskobystrickom Námestí SNP. Účastníci sú povinní zúčastniť sa registrácie, ktorá prebehne od 9:30 h na konci Dolnej ulici, pri budove Allianzu. Podujatie je navyše zaradené do projektu Olympijský deň, ktorý sa koná pod záštitou Slovenského olympijského a športového výboru.

Rastúcu popularitu dokazujú najmä počty účastníkov posledných dvoch ročníkov. V roku 2020 sa Bystrického anjela zúčastnilo 61 cyklistov, vlani dokonca až 80. Podľa predpovedí počasia sa má pred víkendom vyjasniť obloha, čo dáva dobrý predpoklad snahám o prekonanie vlaňajšieho rekordu.

Cyklomaratón Bystrický anjel 2022 sa bude aj tentokrát konať za neobmedzenej cestnej premávky, organizátori preto vyzývajú na dôkladné dodržovanie pravidiel cestnej premávky. Viac informácií o pretekoch, ako napríklad aj presný popis trasy, nájdete na stránke podujatia.