Čučoriedkový deň sa koná už šiesty rok, no tentoraz bude trochu iný ako po minulé roky. Presvedčiť sa o tom môžete v sobotu 11. augusta v Telgárte.

Súťaž o najlepšiu čučoriedkovú dobrotu bude prezentáciou toho najlepšieho z „telgártskeho“ regiónu. Vypekať a tvoriť sa bude od 12:00 h pod holým nebom (lúka pred Hotelom Telgárt) a najmä pre radosť iných. Výťažok z ochutnávky poputuje do Domu sociálnych služieb v Pohorelskej Maši. Čučoriedkové dobroty budú chystať profesionálni kuchári a pekári, no, samozrejme, aj všetci tí, ktorí sa chcú pochváliť svojím kuchárskym umením a svojou obľúbenou čučoriedkovou špecialitou.

Chýbať nebude ukážka tradičných remesiel a lokálny farmársky trh, v ktorom budú dominovať – ako inak, čučoriedky, a bude aj guláš. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne a o dobrú náladu sa postará ľudová muzika.

Hosťom čučoriedkovej soboty bude muzikantka, speváčka, skladateľka a klaviristka Katka Máliková, rodáčka z neďalekej Polomky.

Ak teda nemáte ešte program na najbližšiu augustovú sobotu a chcete sa nadýchnuť vône čučoriedok, pochutiť si na dobrotách z čučoriedok a užiť si príjemnú atmosféru, namierte si to do Telgártu.

A keďže Čučoriedkový deň je gastro festival, ktorý chce byť zodpovedný voči prírode, doneste si so sebou svoje vlastné poháriky na pitie a tanieriky na koštovanie. Nech je odpadu čo najmenej.

Čučoriedkový deň sa koná v sobotu 11. augusta na lúke pred Hotelom Telgárt a začína sa o 12:00 h. V prípade zlého počasia sa podujatie uskutoční v sále hotela.