Pomaly, ale isto sa blíži termín narodenia vášho dieťaťa a vy sa budíte zo spánku s pocitom, že ste zabudli kúpiť kočík. Spánok si treba užiť kým je na to priestor, preto vám prinášame krátky zoznam vecí, ktoré musíte mať doma už pred pôrodom.

1. Oblečenie

Absolútna alfa-omega je oblečenie pre vášho novorodenca. Stavte na kvalitu a nie na dizajn, ideálne sa javia 100% bavlnené veci, respektíve čo najmenej syntetických materiálov. Potrebovať budete celotelové oblečenia, dupačky, čiapky, ponožky, overaly na spanie, svetríky a prípadne aj topánočky. Treba rátať s tým, že z každého druhu potrebujete hneď niekoľko kusov.

2. Kočík

Na presuny autom je dôležitá autosedačka, na prechádzky je samozrejmosťou kočík. To už je ale dosť zásadná investícia, navyše typov kočíkov je hneď niekoľko. Vo všeobecnosti panuje názor, že ideálnou kúpou je takzvaná trojkombinácia, teda vanička, športová časť a vajíčko. Určite ide o jednu z najťažších úloh, preto investujte okrem financií aj váš čas, ktorý využite na poctivý rešerš. Neváhajte si prečítať recenzie ľudí, prípadne sa poradiť s vašimi známymi, ktorý už kočík kupovali.

3. Veci na prebaľovanie a kúpanie

Určite netreba zabúdať na prebaľovaciu podložku, prípadne prebaľovací pult. S tým súvisia ďalšie produkty ako kôš na plienky, vlhčené obrúsky a masť na zapareniny. Kúpanie detí je však témou samo o sebe. Populárne sú kúpacie vedierka, väčšina však staví na klasiku, a teda detskú vaničku so stojanom. Po kúpaní je vhodné využiť osušku z príjemného materiálu.

4. Pomôcky na dojčenie a kŕmenie

Vankúš na dojčenie nie je nevyhnutnosťou, no má širšie využitie, preto je možné investovať aj do tejto pomôcky. Ak dojčíte, nezaobídete sa bez odsávačky na mlieko. Ak nedojčíte, potrebujete niekoľko kusov fľašiek s cumľom, cumlík, prostriedok na stopercentné umytie fľašiek a hodí sa aj sterilzátor na fľaše (napríklad do mikrovlnky) alebo ohrievač na fľašky.

5. Detská postieľka a veci do nej

Ďalšou z investícií je detská postieľka. Samozrejmosťou je matrac, detské obliečky, po prvom roku dieťaťa aj vankúšik. Množstvo rodičov využíva aj baby monitory, prípadne monitory s kamerou.

Vecí, ktoré je potrebné zaobstarať je naozaj množstvo. Jedná sa navyše o veľmi zásadnú investíciu, preto sa odporúča kupovať postupne, no najmä s ohľadom na vaše finančné možnosti. Určite nie je rozumné nakúpiť všetko počas niekoľkých hodín a prebudiť sa na ďalší deň s pocitom, že ste síce máte kúpené všetko, ale neostali vám peniaze nazvyš.