Žiaden podnikateľský subjekt nemôže fungovať bez vlastných skladových priestorov. Kancelárske priestory môže nahradiť lacnejším virtuálnym sídlom, ale kde uskladní všetky svoje produkty určené na export? Čím skôr si priznáte, že bez vlastných skladových priestorov fungovať nemôžete, tým lepšie pre vaše podnikanie. Plynulý chod skladových priestorov však môže niečo narušiť. My vám prezradíme, čo.

Zničené kolieska na vozíkoch

Či už vysokozdvižné vozíky, ale aj iné vozíky na prepravu ľahších súčiastok potrebujú mať predovšetkým stabilné kolieska, ktoré prešli záťažovými testami a neopotrebujú sa po prvých mesiacoch používania. Ak sa vám ale zamestnanci neustále sťažujú na zlý stav vozíkov, je potrebné v prvom rade skontrolovať stav koliesok. Ak sú vyšúchané a počas jazdy menia smer, je potrebné ich nevyhnutne vymeniť. Myslite na to, že zničené kolieska na vozíkoch ohrozia nielen prepravovaný tovar, ale predovšetkým tých zamestnancov, ktorí s danými vozíkmi manipulujú.

Na ťažké bremená nad 1000 kg odporúčame kvalitné vysoko záťažové kolesá.

Opotrebované pneumatiky na veľkých nákladných autách

Veľké nákladné autá sú súčasťou takmer každého skladového priestoru a ak sú súčasťou aj toho vášho, odporúčame vám pravidelné kontrolovanie výšky dezénu na stavebných pneumatikách týchto strojov. Ak sú pneumatiky opotrebované a vyhovuje vám pneumatika rozmeru 10-16,5; neváhajte a kúpte si ich zopár do zásoby. Sú novinka v strednej triede, majú až o 30% vyšší dezén a majú väčšiu životnosť ako ich predchodca.

Ak nechcete riskovať narušenie plynulého chodu skladových priestorov, všímajte si kvalitu pneumatík na všetkých strojoch v týchto priestorov. Včas budete môcť odhaliť prípadné chyby a vyhnete sa zbytočným komplikáciám a omeškaniam s exportom tovaru. Navyše ochránite všetkých zamestnancov pred prípadnými nehodami spôsobenými zlyhaním pneumatík.