V priestoroch CNK Záhrada sa vo štvrtok uskutoční diskusia na tému hazardu v meste. Pozvanie prijali psychiater Michal Patarák a hovorca Asociácie prevádzkovateľov videohier Juraj Danielis.

matyDiskusia má nadviazať na posledné dianie v mestskom zastupiteľstve, kde neprešlo obmedzenie prevádzkovej doby herní. Primátor sa obával právneho napadnutia na súde, kvôli nezákonnosti takéhoto rozhodnutia. Poslanci sa však zhodli, že je nutné ďalej diskutovať na túto tému.

Diskusiu organizuje klub nezávislých poslancov mestského zastupiteľstva Banskobystrická alternatíva. „Reguláciu hazardu je citlivá téma, ku ktorej je potrebná celospoločenská diskusia. Treba zhodnotiť všetky negatíva a pozitíva, prípadne ak sa dá, nájsť prijateľný kompromis medzi ekonomickými a spoločenskými záujmami,“ hovorí Matej Bučko z Banskobystrickej alternatívy, ktorý sa zhostil role moderátora.

Hosťami diskusie bude psychiater Michal Patarák z Pracoviska liečby nelátkových závislostí. Asociáciu prevádzkovateľov videohier a Asociáciu zábavy a hier bude zastupovať Juraj Danielis.

Začiatok diskusie je o 18:30 v Centre nezávislej kultúry Záhrada.