Plánovanie svadby je príjemná činnosť, na ktorú sa teší snáď každá nevesta, či ženích. Ak aj vás čaká svadba, prečítajte si pár praktických rád, ako ju plánovať a čo rozhodne nepodceniť pri plánovaní najdôležitejšieho dňa.

Výber priestorov

Priestorov, ktoré umožňujú usporiadať aj takúto udalosť, môže byť vo vašom okolí žalostne málo, preto ihneď potom, čo vám partner nasadí na prst snubný prsteň, hľadajte vhodný priestor, kde by sa mohla konať vaša svadobná hostina. Stanovte si termín, alebo na začiatok len mesiac, kedy by ste sa chceli vziať. Potom sa informujte u majiteľov, či majú konkrétne termíny v danom mesiaci voľné. Viaceré priestory majú rezervované termíny aj niekoľko mesiacov vopred, preto netreba váhať s výberom termínu a výberom priestorov. Pravdepodobne sa budete musieť prispôsobiť obsadenosti a vybrať si možno iný termín.

Výber fotografa a hudby

Akonáhle si zajednáte termín a tým aj priestory, kde sa bude konať hostina, odporúčame pustiť sa do hľadania svadobného fotografa a hudby. V prvom rade si ujasnite, či chcete mať na svadbe DJ-a, alebo uprednostníte kapelu. Väčšinou sú kapely omnoho drahšie, no ak vás príliš nelimituje rozpočet a chcete mať živú hudbu, treba si tento sen splniť.

Avšak ani DJ nie je zlá voľba. Všetko závisí aj od priestorov a aj od financií, ktoré máte k dispozícii.

Fotograf môže byť aj z väčšej diaľky. Pri ňom odporúčame pozrieť si tvorbu, recenzie a aj cenu. Fotograf by vás mal informovať, ako dlho na svadbe zotrvá a koľko fotiek vám odovzdá.

Výber pekných spoločenských šiat, ktoré si dáte po polnoci, nie je až taký podstatný ako výber fotografa a hudby. Ak budete mať toto zajednané, môžete si v pokoji vydýchnuť.

Nepodceňujte prípravu a začnite takmer okamžite po zásnubách. Niektoré veci je potrebné zajednať ihneď, aby s tým neskôr nebol problém.