cinemaxBanskobystrické multikino Cinemax si pre vás pripravilo aj tento štvrtok filmové premiéry. Cinemax dnes prvýkrát premietol filmy Mission: Impossible – Národ grázlov, Iracionálny muž a Malý dráčik. Okrem iných premiér, Cinemax pripravuje aj filmovú novinku Rytmus – sídliskový sen, na ktorý si môžete lístky kúpiť už teraz.

MISSION: IMPOSSIBLE – NÁROD GRÁZLOV

misisonEthan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. „Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil.“ Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne. Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse- nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu.

IRACIONÁLNY MUŽ

iracionalny muzProfesor filozofie Abe (Joaquin Phoenix) je na dne. Nevie nájsť zmysel svojho života a už dlhý čas nevie čo je radosť. Má pocit, že všetko čo sa snažil naučiť svojich študentov nemalo žiaden význam. V tomto rozpoložení urobí veľkú životnú zmenu. Začne učiť na univerzite v malom meste. Krátko po svojom príchode sa zapletie nie s jednou ale dvoma ženami. Ritu (Parker Posey) sa snaží oslobodiť z podľa neho chorého manželstva a Jill (Emma Stone) odlákať od priateľa, ktorého miluje a ktorý miluje ju. Sled bizarných udalostí, ktoré vo väčšine spôsobí Abe zmenia navždy životy oboch žien.

MALÝ DRÁČIK

maly_dracikDráčik Kokosík a jeho kamarát Oskar sa narodili na Dračom ostrove, avšak sú iní ako ostatní. Kokosík je lietajúci drak, ktorý nelieta a Oskar je drak-mäsožravec, ktorý sa stal vegetariánom. Spoločne s vynaliezavou dikobrazkou Matildou musia zachrániť ostrov pred nebezpečnou sopkou, ktorá sa po rokoch odrazu prebudila. To však bude možné iba vtedy, ak draci všetkých veľkostí a farieb uzavrú medzi sebou mier a spoja sily k záchrane ich nádherného ostrova.

ARTMAX FILM – MOTÝLE

artmax Filmy-page-001(Utorok 4.8.2015 o 20:50)

Na chátrajúcom šľachtickom sídle žije zberateľka motýľov Cynthia s milenkou Evelyn a vo svojom svojbytnom a trochu výstrednom svete sa oddávajú sadomasochistickým hrátkam. Kinofilná lahôdka sa vyznačuje podmanivou erotickou atmosférou, výraznou hudobnou zložkou a odkazmi na sexploatačné filmy 60. a 70. rokov.

RYTMUS SÍDLISKOVÝ SEN – KÚP SI VSTUPENKY UŽ DNES!

Rytmus_sidliskovy_sen_predpredaj_A4_CNMX(v kine od  20.8.2015)

Prvé reakcie divákov po zhliadnutí filmu na kontrolných projekciách sú vzácne rovnaké. Silné emócie, výraz prekvapenia, že videli niečo neočakávané a potom vzápätí otázka: “To vám Rytmus dovolí zverejniť?” Film teda určite nie je pomníčkom Rytmusovej “slávy”, ani retrospektíva jeho tvorby, ani nič načo je divák zvyknutý z filmov o zaslúžilých umelcoch. Filmom odkrývame zložité vzťahy rodiny, ktorých je v Čechách a na Slovensku stále viac. Rodiny, kde každý jej člen má iné priezvisko, kde musíte používať prívlastky nevlastný, vlastný či biologický ale najmä rodiny, ktorá 38 rokov zápasí s rasizmom okolia ale paradoxne aj s láskou v jej vnútri. Napriek tomu sa z rómskeho čašníka vyrastajúceho v “gádžovskej” rodine stala za 8 rokov nakrúcania filmu známa osobnosť, idol mládeže. Vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, bol porotca Superstar a na internete jeho videá zhliadlo viac ako 200 miliónov užívateľov. Intímne spovede Rytmusových najbližších vykreslia komplikovanú skladačku jeho komplikovanej osobnosti. V Rytmusom živote si mnohí z vás nájdu aj ten svoj príbeh. Pochopia, že sídliskový sen nie je o drahých autách, retázkach a hodzinách, ale o niečom úplne inom.

ARTMAX KONCERT – ROGER WATERS THE WALL

RW_TheWall_A4-350x495(Utorok 29.9.2015 o 20:00)

Roger Water The Wall je hudobno-zážitková road movie, ktorá zachytáva svetové koncertné turné zakladajúceho člena legendárnej britskej skupiny Pink Floyd v rokoch 2010 až 2013. Zábery, zhotovené v troch mestách na dvoch kontinentoch, putujú medzi 150 metrov dlhým javiskom a zákulisím, z ktorého všetko exkluzívne komentuje sám Waters. Divákom sa naskytne pohľad na úchvatnú hudobnú a vizuálnu show, v ktorej nechýba pyrotechnika, bohaté projekcie a pred zrakmi rastúca monumentálna stena. Waters pri tvorbe ohromujúcej rock´n´rollovej show doslova zhmotnil vlastnú imagináciu a protivojnové vízie – rovnako ako pôvodný dvojalbum rockovej opery z roku 1979 nesie aj film silné pacifistické posolstvo a stopuje Watersovu osobnú minulosť, ktorú tvrdo zaťažila otcova a dedkova smrť vo svetových vojnách. VSTUPENKY V PREDAJI!

LABUTIE JAZERO – REPRÍZA

CNMX_jazero_A4(2)Labutie jazero, rozhodne najlepší z romantických baletov,  je podmanivým príbehom krásnej ženy, ktorá sa zmení na labuť, a srdcervúcou poctou sile lásky. Labutie jazero je aj dokonalou syntézou choreografie a hudby a hoci sa Čajkovskij jeho slávy nedožil, baletná hudba, ktorú zložil, sa stala synonymom baletu ako takého, inšpirujúceho celé generácie tanečníkov a prenikajúceho do populárnej kultúry.

Využite možnosť kúpiť si lístok v predpredaji za 9,90 v deň konania baletu bude stáť 10,90! S lístkom z akéhokoľvek predchádzajúceho predstavenia Artmax balet, alebo Artmax opera získavate jednorazovú

zľavu 0,70 €! Vo vašom kine na vás čaká prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Vstupenky na Labutie jazero je možné zakúpiť na pokladniach jednotlivých kín, aj online.

Vstupné na balet Labutie jazero v predpredaji

plné vstupné 9,90 €, pre držiteľov Film karty CINEMAX 8, 90 € a pre držiteľov VIP karty CINEMAX 7, 90 €

Vstupné na balet Labutie jazero v DEŇ KONANIA AKCIE

plné vstupné 10, 90 €, pre držiteľov Film karty CINEMAX 9, 90 € a pre držiteľov VIP karty CINEMAX 9, 90 €

V novej sezónne pre vás multikino Cinemax pripravuje:

22. september – Romeo a Júlia (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

5. október – Figarova svadba (operadýn, PRIAMY PRENOS)

10. november – Aida (opera, Sydney, záznam)

16. december – Luskáčik (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

6. január – Carmen (opera, Taormina, záznam)

11. február – Trubadúr (opera, Paríž, PRIAMY PRENOS)

21. marec – Boris Godunov (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

6. apríl – Giselle (balet, Londýn, PRIAMY PRENOS)

25. apríl – Lucia z Lammermooru (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

26. máj – Capuletiovci a Montecchiovci (opera, Barcelona, PRIAMY PRENOS)

27. jún – Werther (opera, Londýn, PRIAMY PRENOS)

Vstupenky na balet ROMEO A JÚLIA a na operu FIGAROVA SAVDBA sú už v predaji na pokladniach kín CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA, BRATISLAVA, KOŠICE, NITRA, POPRAD, TRENČÍN, TRNAVA a ŽILINA.

Okrem toho hráme: Ant-Man 2D, Pixels 3D, Bojovník, Magic Mike XXL, Terminátor: Genisys 2D, Macík 2, Mimoni 2D aj 3D, Jurský svet 2D, Papierové mestá a Šibenice.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.