Akčný western Quentina Tarantina Divoký Django, ale aj množstvo ďalších filmových noviniek vrátane slovenskej novinky, na vás čaká od štvrtku na plátnach banskobystrického multikina. Cinemax Banská Bystrica už v utorok pozýva aj všetky dámy na ďalšiu Babskú jazdu.

DIVOKÝ DJANGO

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom , ktorý sa pod vplyvom nemeckého lovca ľudí doktorom Schultzom v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovým, ku ktorým ho môže priviesť iba a len Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov – či už mŕtvych alebo živých.

Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio) majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje „cvičiteľ“ otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí . Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou , musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím.

MILUJ MA ALEBO ODÍĎ

Matka a dospievajúca dcéra v zápase o toho istého muža. O tom je základná dejová línia nového slovenského filmu Mariany Čengelovej – Solčanskej.

Tri kamarátky v najlepšom veku sa rozhodnú osláviť na chalupe rozvod, štyridsiate narodeniny a nové sexuálne dobrodružstvo. Nepočítajú však s príchodom Zuzinej šestnásťročnej dcéry Miry, ktorá si okrem rebelantstva voči svetu konvencií prinesie aj nenávisť k matke a túžbu byť za každú cenu milovaná.

O MYŠKE A MEDVEĎOVI

V obyčajnom medveďom svete sú medvede väčšinou vážne a zamračené. Medveď Ernest je iný. Je hudobník, rád by bol veselý, lenže je chudobný a často hladný. Pri hľadaní niečoho do žalúdka chytí malú myšku Celestínu, ktorá utiekla zo svojho podzemného myšacieho sveta. Aby Celestína neskončila v Ernestovom žalúdku, uzavrie s ním dohodu. Keď ju nezje, ukáže mu miesto, kde môže získať mnoho čokolády, bonbónov a iných sladkostí.

Ani jeden z nich ešte netuší, že sa tak dostanú na stopu chamtivých medvedích manželov, ktorí si privyrábajú tým, že cukrovinkami zámerne kazia medvedím detičkám zuby. To, čo začalo medzi uhundraným Ernestom a urozprávanou Celestínou ako obyčajná dohoda, prerastie v silné priateľstvo a stane sa z nich nerozlučná dvojica.

Aby odhalili veľké cukrovinkové spiknutie, budú potrebovať pomoc z myšieho i medvedieho sveta. Podarí sa im prekonať predsudky ostatných a oba svety spriateliť? Animovaný rodinný film O myške a medveďovi bol v minulom roku s úspechom uvedený na Medzinárodnom filmovom festivalu v Cannes, kde v sekcii Directors´ Fortnight získal cenu SACD (pre najlepší francúzsky hovorený film).

BABSKÁ JAZDA – PARALELNÉ SVETY

(Utorok, 22.1. 2012 o 18:00)

Milé dámy,
CINEMAX pre vás pripravil ďalšiu babskú jazdu, tentokrát s filmom „Paralelné svety“, kde sa v hlavnej úlohe predstavia nežná blondínka Kirsten Dunst a neodolateľný Jim Sturgess.

Adam je obyčajný chlapec žijúci v neobyčajnej realite. Vedie skromný život a stále myslí na dievča, ktoré kedysi stretol. Eva však pochádza z úplne iného sveta, zo sveta naruby, ktorý je priamo nad tým Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jedného dňa zhliadne Adam dospelú Evu v televízii a nič ho už nezastaví, aby ju získal späť. Ani zákon, ani veda!

Užite si welcome drink, získajte super darčeky a zapojte sa do tomboly o Perfektné ceny. Odložte svoje povinnosti, zrušte všetky stretnutia a iné aktivity a príďte sa večer 22. januára 2013 zabaviť do vašich multikín CINEMAX! Lístky sú už v predaji na pokladniach multikina alebo cez internet…

DETSKÉ KINO – SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÁ 3D

(Víkend 19.1. – 20.1.2013 o 14:00)

Vydaj sa spolu s malou morskou korytnačkou Sammym a jeho najlepším priateľom Rayom na najúžasnejšiu dobrodružnú výpravu pod morskou hladinou. Sammy, malá morská korytnačka sa jedného krásneho dňa vyliahne na pláži v Kalifornii. Len čo vylezie z hniezda už zažíva napínavé dobrodružstvá. Spoznáva malú Shelly, lásku svojho života, ktorá sa mu ale odrazu stratí. Rozhodne sa cestovať naprieč oceánmi a než sa vráti naspäť na pláž, kde sa narodil, čelí mnohým nebezpečenstvám a nástrahám, stále s jedným cieľom – nájsť Shelly. Spolu s Rayom preplávajú všetky oceány, spoznajú množstvo nových kamarátov, budú bojovať s piraňami, uniknú orlovi, objavia tajný prieplav, aby opäť našli Shelly a spoznali skutočnú cenu priateľstva.

KONCERT – Rolling Stones Live in Texas

(Streda 29.1.2013 o 18:30)

Užite si aj vy záznam z jedinečného koncertu legendárnych Rolling Stones..

Lístky je možné zakúpiť na pokladni kina alebo na tejto adrese…

Okrem toho hráme: Hobit: Neočakávaná cesta v 3D (HFR), Sammyho dobrodružstvá 2 3D, Pí a jeho život 3D, The Master, Sniežik biely kožúšok, Argo, Bedári, Anna Karenina a Oui Šéfe.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/