Aj tento týždeň sa môžete v banskobystrickom mulitikne CINEMAX tešiť na viaceré filmové novinky. Na plátna sa vracajú známe postavičky z Doby ľadovej a zaujme aj nový film domácej česko-slovenskej produkcie. Navyše vám tento týždeň opäť prinášame aj súťaž o dva voľné lístky do kina.

DOBA ĽADOVÁ 4: ZEM V POHYBE 3D

Najobľúbenejšia zvieracia partička na svete je konečne späť!

Do kín sa po troch rokoch vracia obľúbená mamutia rodinka Mannyho, Ellie, ich teenagerskej dcérky Broskynky, leňochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a roztržitého krysoveveričiaka Scratta, aby prežili nové napínavé dobrodružstvá. Práve Scratt, so svojou záľubou pre žalude a ich ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť svoj žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty a vďaka pohybu litosferických dosiek dôjde aj k rozdeleniu našej prehistorickej partie. Ellie a Broskynka zostávajú na jednom kontinente a Many, Sid a Diego sú unášaní prúdom na ľadovej kryhe hlboko do šíreho oceánu.

Nech to stojí, čo stojí, naši traja odvážni priatelia sa musia dostať späť domov a pri tom na nich čaká nejedno veľké dobrodružstvo. Pri ceste späť im dá zabrať nielen morská búrka, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj prvé spoločné súžitie na jednej malej kryhe a tak sa môžeme tešiť na rad komických scénok plných vzájomných potýčiek. Zhodou  okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú si vyrobili z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupinka zachráni v príboji morských vĺn. Už, už to vyzerá, že naša partička kamarátov bude zachránená, keď sa z oparu hmly vynorí loď, ale jej čudesná posádka na palube ani v najmenšom nechce našim kamarátom pomôcť. Práve naopak, všetci sú vzatí do zajatia a dostávajú sa do ešte väčších problémov.
Ako to s našimi obľúbenými pravekými hrdinami skončí, sa prúdite pozrieť do kín od 28.júna.

DON´T STOP

„Nerieš a užívaj si!“

Máš tiež osemnásť? Niečo ťa neznesiteľne štve a chceš to zo seba von dostať? Možno je najvyšší čas začať s tým niečo robiť….

Je rok 1983. Do komunistického Československa konečne dorazil PUNK naplno. Osemnásťročný Miki (Patrik Děrgel) so svojím provokatívnym kamarátom Dejvidom (Lukáš Reichl) nechcú zostať pozadu. Platňa London Calling od Clash im ukáže ten správny smer. Vezmú elektrické gitary, naježia vlasy a prestanú brat ohľad na svoje okolie. NO FUTURE se stáva ich heslom.

DONT STOP je príbeh o tom, čo sa stane počas jedného roku vášho života, kedy nemyslíte na na zajtrajšok, ani na dôsledky svojich rozhodnutí. Jediné, na čom vám naozaj záleží je presadiť si svoje generačné právo na svoj vlastný životný štýl.

ARTMAX – AHOJ! AKO SA MÁŠ?

(Streda 4.7. o 20.10 h)

Protagonisti brilantne vystavaného a neobyčajne duchaplného príbehu sú manželia Gabriel a Gabriela – on hudobník, ona majiteľka čistiarne. Behom dvadsaťročného spolužitia sa z ich vzťahu vytratilo iskrenie, a obaja sú len krôčik pred tým, aby podľahli mámivému kúzlu internetového chatovania. Po niekoľkých nociach strávených online komunikáciou s cudzincom, sa obaja zamilujú – nevedia však, že v podstate komunikujú jeden s druhým. Vášnivá príťažlivosť k neznámej osobe sa miesi s pocitom viny voči partnerovi. Ešte zmätenejší je ich syn Vladimír, teenager s aktívnym sexuálnym životom, keď zistí, že jeho rodičia flirtují po sieti. Virtuálny svet je príťažlivý, ale skutočné stretnutie oboch milencov je nevyhnutné…

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…

Hrajte o voľné lístky do multikina CINEMAX Banská Bystrica

Tento týždeň vám na portáli BBonline.sk prinášame v spolupráci s multikinom CINEMAX Banská Bystrica súťaž o dva voľné lístky na ľubovoľný 3D film a tiež dva lístky pre ďalšieho víťaza na ľubovoľný 2D film. Stačí do utorka 3. júla 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, v ktorej sa vás pýtame na mená aspoň dvoch hercov z filmu Don´t Stop.

Súťaž je ukončená. Víťazmi sa stali Jozef Číž a Mário Majnhold.