Radi sa kocháte prírodou alebo poľujete? Iste viete, že do prírody nie je vhodné vybrať sa len tak, ale je na to potrebná riadna príprava. Praktická a odolná výstroj je veľmi dôležitou podmienkou kvalitne stráveného času, kedy vás nič neprekvapí.

Ktoré kúsky by vám rozhodne pri výlete za dobrodružstvom nemali chýbať?

  1. Kvalitné oblečenie

Kvalitné oblečenie vás ochráni pred nepriaznivým či sychravým počasím. Pri vysokých teplotách vás príjemne schladí a tiež vás ochráni proti mrazom a chladu. Oblečenie v prírodných farbách vám zabezpečí dostatočnú nenápadnosť pri sledovaní zveri.

  1. Ešte kvalitnejšia obuv

Ak by vaše oblečenie malo byť kvalitné, tak obuv musí byť ešte o niečo kvalitnejšia.  Nepremokavý základ s kvalitnou protišmykovou podrážkou vás uchránia od vlhkých ponožiek a nečakaných pádov. Vďaka dobre volenej obuvi zároveň znížite riziko úrazov. Takisto dlhé turistické prechádzky vás budú viac tešiť v pohodlnej obuvi, ktorá vás zároveň chráni.

  1. Ochrana tváre

Ak sa vyberiete na lov alebo len tak na výlet do prírody, je vhodné mať po ruke masku na tvár alebo šatku, ktorú môžete použiť pri zhoršení počasia na ochranu tváre. Šľahajúci dážď do tváre dokáže zničiť príjemný zážitok z lesného dobrodružstva, a to nie je nikomu príjemné.

  1. Ďalekohľad

Či už sa chystáte kochať prírodou alebo ste sa rozhodli zúčastniť poľovačky, ďalekohľady predstavujú rozšírenie obzoru vašich očí. Vďaka nim dokážete pozorovať srnky na čistinke tak, ako keby ste stáli priamo pri nich. Pri poľovačke vám poslúžia na zistenie trasy, ktorou sa zver uberá.

Pokiaľ sa chystáte na poľovačku alebo pozorovanie lesa v noci, nezabudnite si zadovážiť nočné videnie, ktoré disponuje infračerveným svetlom, čo umožňuje vidieť zver až na vzdialenosť stoviek metrov.

  1. Stan

Pokiaľ sa chystáte do prírody na dlhšiu dobu, určite si nezabudnite pribaliť stan, ktorý vám spríjemní nielen nočný pobyt. Nakoľko je veľmi ľahký a odolný voči poveternostným vplyvom, je vhodné ho pribaliť na každý nočný pobyt v lese či v prírode.

Foto: {Tom Reichner} / Shutterstock.com
  1. Baterka

Kvalitná baterka je podmienkou nočných výjazdov do lesa. Vďaka nej trafíte na miesto určenia a ľahko preskúmate každý tmavší kút. Takisto bude veľmi nápomocná pri zakladaní kempu v neskorších hodinách.

  1. Lovecký nožík

Lovecký nožík je snom každého chlapca a nie je to náhoda. Kvalitný lovecký nožík dokáže odrezať lano či očistiť kožu z jeleňa na počkanie. Použijete ho pri jednoduchých i náročných prácach a nikdy vás nesklame. Nezabudnite si vybrať nožík, ktorý vám takpovediac padne do ruky, aby sa vám ani pri náročnejších prácach nevyšmykol.

  1. Fľaša s vodným filtrom

Pitný režim je najmä pri pobyte v prírode veľmi dôležitý. A hoci si môžete so sebou zabaliť dostatok vody, fľaša s filtrom na čistenie vody je vždy vhodným pomocníkom. Vďaka tomu si môžete nabrať vodu z hocakého potôčika či jazierka a budete ju mať čistú.

  1. Ultraľahký (poľovnícky) batoh

Všetko príslušenstvo musíte mať na cestách riadne uskladnené v batohu, ktorý je ľahko prenosný a zároveň vyrobený z kvalitnej odolnej látky. Zároveň by mal disponovať takým objemom, ktorý umožní aj pribalenie stanu či spacieho vaku v prípade, že sa chystáte na nočné kempovanie.

Kvalitná výstroj na cesty prírodou je nutným základom úspešného výletu. Avšak pri nákupe všetkých kúskov naraz sa môže zdať cena príliš vysoká. Ak chcete trocha ušetriť, sledujte akciové letáky, ktoré prinášajú zľavy aj z tejto oblasti. Každopádne nezabudnite, že ak chcete, aby vám výstroj slúžila čo najdlhšie, oplatí sa investovať do kvality. Tak už viete, čo si zadovážite ako prvé?