Jesť a nepribrať je snom každého. V Banskej Bystrici funguje moderný koncept stravovania, ktorý zabezpečuje udržanie formy a pohodlný prístup jedla priamo domov. Fitkrabičky prinášajú nielen chutný zážitok, ale aj podporu zdravého životného štýlu.

Fitkrabičky sú prevádzka, ktorá prišla do Banskej Bystrice v roku 2012 a odvtedy pripravuje pre Banskobystričanov, Zvolenčanov, ale aj ľudí z okolitých obcí, chutné a zdravé jedlo. Ich výnimočný koncept je špecifický tým, že poskytuje donášku všetkých denných chodov, ktoré potrebujeme k pravidelnému a zdravému stravovaniu. Vďaka tomu sa nestane, že náš obed bude vyvážený, ale s večerou to akosi preženieme a svoje telo zaťažíme nezdravými tukmi či cholesterolom.

„To je práve našou myšlienkou. Jedlo pripravujeme, zabalíme a prinesieme priamo domov. Stravu zabezpečujeme našim zákazníkom od Slovenskej Ľupče až po Lieskovec,“ hovorí hlavný kuchár, Maroš Tokarčík.

Celodenná strava podľa vybranej nutričnej hodnoty

Celodenná strava obsahuje raňajky, desiatu, polievku, obed, olovrant a večeru. Fitkrabičky sú k dispozícii v troch energetických úrovniach, takže svoje si nájdu športovci, fitnesáci „vo forme“, ženy, muži, mamičky, ale aj ľudia v procese redukcie hmotnosti. Na výber je línia s 5000 kJ, ktorá je ideálna na redukciu hmotnosti, verzia 6000kJ pre udržiavanie alebo 8000kJ pre športovcov.

„Sústredíme sa aj na ľudí, ktorí chcú zhodiť, takže ich príjem by mal byť nižší než výdaj a nutričnú hodnotu si vedia zvoliť podľa svojich aktivít. Obzvlášť dbáme na to, aby bol príjem vo forme plnohodnotnej a nutrične vyváženej stravy, čo sledujeme pri príprave našich jedál,“ hovorí hlavný kuchár.

Strava ako zo škatuľky

Fitkrabičky pripravujú jedlo založené na prísune všetkých potrebných látok pre zdravé fungovanie organizmu, teda tukov, cukrov, bielkovín, vitamínov, ale aj vláknin, antioxidantov a stopových prvkov. Každá zložka plní v organizme svoju úlohu. „My zastávame názor, že správna kombinácia všetkých druhov potravín je to najvhodnejšie pre nutrične vyváženú stravu,“ dodal Maroš Tokarčík, ktorý zároveň zostavuje jedálne lístky Fitkrabičiek.

Obedové menu aj celodenná strava

Fitrabičky pripravujú pre svojich zákazníkov viaceré formy donášky stavy. Je možné si objednať doobedňajšie menu, ktoré zahŕňa raňajky, desiatu, polievku a obed. K dispozícii je aj popoludňajšie menu, ktoré pozostáva z polievky, obeda, olovrantu a večere. Zároveň je možne ľubovoľne skombinovať denné jedlá. Fitkrabičky ponúkajú aj štandardné obedové menu s výberom z troch jedál s polievkou.

„Záleží nám na čerstvosti, preto aj jedlá pripravujeme v deň rozvozu. V doobedňajších hodinách robíme rozvoz celodennej stravy a obedového menu tak, aby každý zákazník mohol dodržiavať istú pravidelnosť v príjme potravy, ktorá je pre zdravý životný štýl mimoriadne dôležitá,“ dodal Maroš Tokarčík, milovník zdravej stravy, ktorý sa stará o to, aby boli jedálne lístky pripravené na osem týždňov vopred a potom sa cyklicky zopakujú.