Bolesti chrbtice sú nepríjemné a dokážu nás paralyzovať. Nedokážeme sa sústrediť prakticky na nič a jediné, čo vnímame, je silná tupá bolesť v krížoch alebo v oblasti krčnej chrbtice.

Na bolesti chrbtice sa sťažujú nielen manuálne pracujúci ľudia a ľudia pracujúci v kanceláriách, ale už aj deti. Môže za to nedostatok pohybu, nesprávne sedenie, ale aj zlé kancelárske vybavenie v domácej pracovni. Chráňte si preto zdravie chrbtice zdravotne vyhovujúcim kancelárskym vybavením.

Výškovo nastaviteľný stôl

Súčasťou každej domácnosti je miestnosť, kde máte umiestnený stolový počítač alebo notebook. Niekedy sa nám ani nezdá, ale pri počítači trávime veľmi veľa času. Spočiatku nemusíte pociťovať bolesti, no neskôr sa môžu prejaviť.

Ak chcete chrániť zdravie chrbtice, odporúčame vám kúpiť si výškovo nastaviteľný stôl do vašej domácej pracovne, či oddychovej miestnosti. Výškovo nastaviteľný preto, aby ste si mohli nastaviť výšku pracovnej plochy tak, aby ste sa pri písaní nemuseli hrbiť. Ideálne nastavená výška pracovnej plochy vás núti nehrbiť sa a tým chráni zdravie vašej chrbtice.

Aká by ale mala byť veľkosť pracovnej plochy? Samozrejme to závisí od vašich potrieb. Hĺbka pracovného stola by mala byť minimálne 60 cm a šírka stola by mala byť aspoň 80 cm.

Zdravotné stoličky

Zdravie chrbtice ovplyvňuje nielen výška pracovného stola, ale aj kvalita sedenia. Tzv. „ergonomických“ kancelárskych stoličiek nájdete na trhu neúrekom. Vybrať si však z nich také, ktoré budú chrániť zdravie vašej chrbtice, bude náročnejšie.

Sústreďte sa predovšetkým na kategóriu zdravotných stoličiek. Nájdete v nej kvalitné zdravotné stoličky THERAPIA, ktoré zásadným spôsobom bránia v nesprávnom sedení a prakticky nás nútia sedieť správne. Chránia tak rizikové partie a hlavne chrbticu pred nadmerným zaťažením.

Ak je vám ľúto vyhadzovať stoličku, čo máte, odporúčame vám kúpu ergonomických krčných, sedacích a chrbtových vankúšov z pamäťovej peny, ktoré ani po rokoch používania nestrácajú pružnosť. Práve tieto vankúše uľavia svalstvu a vašej nervovej sústave pri dlhodobom sedení.