V stredu podvečer došlo na ulici Kapitána Nálepku na Fončorde k dopravnej nehode na ceste, keď automobil mimo prechodu zrazil chodca. Toho sa na mieste záchranárom podarilo oživiť, ale po prevoze do nemocnice umrel.

Auto, ktoré viedol 45-ročný vodič prešlo križovatkou s Wollkerovou ulicou a pokračovalo v jazde smerom na Kyjevské námestie. V momente, kedy vodiča vozidla mali navyše vodiča oslepiť ostré slnečné lúče, mu do cesty mimo vyznačeného prechodu vošiel 65-ročný chodec.

Privolaní záchranári zrazeného muža na mieste dlhšie oživovali, čo sa im na mieste aj podarilo. V kritickom stave ho previezli do nemocnice, kde však následne zraneniam podľahol.

Ako v piatok informovala polícia, do vyšetrovania dopravnej nehody boli pribratí znalci z odboru dopravy, ako aj súdneho lekárstva. Presné okolnosti dopravnej nehody sú predmetom jej ďalšieho vyšetrovania.

“Dnes už však vieme povedať, že okrem toho že chodec prechádzal cez cestu mimo vyznačený priechod pre chodcov, bol aj pod vplyvom alkoholu. Pri pitve zistili, že mal až 2,75 promile,” konštatuje krajská polícia na Facebooku.