Svadby neraz delia spoločnosť na dve kategórie. Jedna ju vníma ako zbytočnosť, tá druhú ju zas od detstva považuje za svoj najväčší sen! Do ktorej skupiny patríte vy a ako sa vaše predstavy o svadbe od detstva zmenili? Tradičné svadby sú totiž dávno out. Dôležitá je autentickosť a nápaditosť, ktorej sa dnes nekladú žiadne medze. Svoju svadbu tak pokojne môžete mať hoci aj na Bali a skvelé je, že kvôli tomu vôbec nemusíte cestovať tisícky kilometrov!

Pamätáte si ešte svadby, na ktoré sa pozývala celá rodina? Všetci bratranci, všetky sesternice, dokonca aj tí členovia, s ktorými ste sa roky nestretli, a to len kvôli tomu, aby sa niekto z nich náhodou neurazil. Vo väčšine prípadov je už takýto prístup, našťastie, prežitkom, a význam svadobného dňa sa tak postupne prehlbuje k jeho pravému zmyslu.

Veľké svadby sa dnes nenosia

Dnešné svadby sa už namiesto vysokého počtu hostí sústredia skôr na ich skutočný zmysel. V popredí je autentickosť a najmä individualita, vďaka ktorej majú snúbenci zo svojho svadobného dňa skutočný zážitok! Rozdiely medzi klasickými a svadobnými podnikmi či lokalitami sa tak pomaly ale isto stierajú a jediné, na čom záleží, je, či si svadbu na danom mieste dokáže predstaviť svadobný pár. Či už sa teda rozhodnete vziať sa doma na záhrade, vo svojom obľúbenom podniku alebo v ďalekom zahraničí, je to len a len na vás.

Keď ekonomika nepustí

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa pohľad na svadobný deň za posledné roky tak výrazne zmenil, sú najmä financie. Svadobné služby, ako aj všetky s nimi súvisiace služby, za posledné roky rapídne zdraželi, preto ak ste na svoj svadobný deň nemysleli už vopred, dnes naň pri aktuálnej výške všetkých výdavkov len veľmi ťažko našetríte. Za jediný deň zaplatíte niekoľko tisíc eur nehovoriac o tom, že ak svadbu organizujete na vlastnú päsť, tak vám predsvadobné prípravy doslova zožerú minimálne rok života. “Lákavé”, čo poviete?

Pohoda dnes strieda okázalosť

Z finančného, ale aj z organizačného hľadiska, sú tak obľúbenými najmä malé svadby v kruhu najbližších. Cieľom totiž nie je len ušetriť, ale tiež užiť si svoj svadobný deň najviac ako sa len dá. Staré známe “jediná svadba, ktorú si neužiješ, je tá tvoja”, tak dnes už našťastie neplatí. Nielen mladí totiž pochopili, že zmyslom dôležitých životných udalostí nie je ich dokonalosť, ale život sám, a že predstava o tom, ako ho chceme žiť, je u každého z nás trochu odlišná.

Výhodou je priestor pre kompromis

Jedným z najväčších aktuálnych trendov je malá svadba v podobe rodinnej dovolenky. Koniec koncov, je to tak trochu logické. Keď už máte za svadbu zaplatiť nekresťanské peniaze, bolo by fajn si ich aspoň poriadne užiť. Aj preto veľa dnešných párov volí obrad v zahraničí, ktorý prirodzene spojí s plnohodnotnou dovolenkou. Lacnejšiu alternatívu takejto svadby však nájdete aj u nás doma, a to rovno s balijským nádychom!

“Svadobný deň s poriadne exotickým rázom vieme snúbencom dopriať aj u nás vo Zvolene. Celý náš koncept je totiž postavený na dokonale autentickej balijskej atmosfére, ktorú okrem gastra prenášame aj do našej pohostinnosti a celkového prístupu k hosťom. V balijskom štýle sa okrem toho nesie aj celý interiér a výnimkou nie sú ani všetky ďalšie služby a personál, ktorého srdcom sú kolegovia pochádzajúci priamo z Bali,”  hovorí Július Polónyi, zakladateľ projektu Little Bali, ktorého súčasťou je indonézske bistro, wellness, jogové štúdio a Bali art autenticky zhmotňujúci pravé balijské umenie.

Malá veľká svadba

Za exotickou svadbou tak nie je vždy nutné cestovať do zahraničia. Pokiaľ si vyslovene nepotrpíte na more, môžete mať netradičnú svadbu aj doma. Namiesto leňošenia na pláži si môžete dopriať rituálnu balijskú masáž a tešiť sa môžete aj na jedinečné jedlá z kuchyne pod vedením balijského šéfkuchára!

“Všetky jedlá u nás chutia presne tak, akoby ste ich ochutnali priamo na Bali. Pripravujú ich totiž balijskí kuchári, ktorí majú prirodzený talent pre ich autentické dochutenie. Kapacita nášho bistra je približne 40 hostí, a tak menšia svadba v Little Bali nie je žiadny problém. Okrem toho našim hosťom ponúkame nielen špičkové gastro. Zabezpečiť vieme animátora pre deti, kapelu či kreatívnu agentúru, ktorá celý priestor na svadbu vkusne nadekoruje. Všetko závisí iba od predstáv snúbencov a od našej vzájomnej dohody,”  hovorí o možnostiach organizovania svadieb v Little Bali Július Polónyi.

Viac o možnostiach vašej exotickej svadby nájdete na Littlebali.sk a na sociálnej sieti Instagram.