Aj keď to, že už máme marec, ešte neznamená, že už bude len teplo, predsa len je pohľad do kalendára o niečo príjemnejší. A keď začnú aj výraznejšie stúpať teploty, čoraz viac ľudí začne pomýšľať na „aktivity“ spojené práve s teplejšími mesiacmi.

Teplé mesiace ešte nezaručujú, že si budete môcť svoju terasu užívať kedykoľvek

Môže to byť plánovanie dovolenky pri mori alebo hľadanie nepreskúmaných turistických trás. A ak bývate v rodinnom dome, určite sa tešíte aj na čoraz viac času stráveného na terase, či už pri grile, alebo jednoducho popíjaním zdravého čaga čaju a čítaním pútavej knihy.

Tráviť čas na vlastnej terase sa však nedá vždy aj keď to už teploty umožňujú. Môže prísť nečakaný dážď, ktorý dokáže zmariť akékoľvek plány na trávenie času vonku a počas leta je zase potrebné počkať do večera, či aspoň do poobedia, pokiaľ slnko neprestane tak nepríjemne „pražiť“.

Pergola vás ochráni pred dažďom aj ostrým slnkom

Viac príležitostí pre trávenie času na terase vám dokáže poskytnúť pergola. Moderné pergoly sa stali v posledných rokoch veľmi obľúbenými doplnkami terás rodinných domov a niet sa čomu diviť. Dokážu z posedenia na terase spraviť zážitok na vyššej úrovni. A hlavne dokáže pergola predĺžiť čas, ktorý môžete na vašej terase tráviť.

Ochráni vás pred dažďom a keď prestane pršať a vy si budete chcieť opäť užívať pohľad na oblohu, nemusíte sa obávať, že by vám zostatková voda na streche pergoly „padla“ na terasu. Vďaka dômyselnému systému odtečie bočnými zvodmi mimo terasy.

Rovnako tak oceníte pergolu aj počas letných horúčav, keď je počas dňa pobyt na priamom slnku nielen nepríjemný, ale pri veľkých horúčavách aj zdraviu nebezpečný. Jednoducho si terasu zatienite pergolou a slnečné lúče vám tak už nebudú spôsobovať problémy. A po zotmení môžete pergolu otvoriť a vychutnať si nočnú oblohu.