Pergola je užitočný „doplnok“ každej terasy. Aj keď ani tie jednoduchšie pergoly nepatria k zanedbateľným investíciam, poskytnutý komfort za túto investíciu rozhodne stojí.

Nemusíte nutne investovať do pergoly so všetkými funkciami, ktoré ani nevyužijete

Ani tie lacné pergoly totižto nie sú len nekvalitnými náhradami tých naozaj luxusných. Majú rovnako plnohodnotný odtokový systém, ktorý zabezpečí, že voda po daždi sa nedostane na vašu terasu. Taktiež látky použité pri lacnejších pergolách sú takej istej kvality ako tie, ktoré nájdete aj pri drahších modeloch.

Najvýraznejší rozdiel medzi lacnými a luxusnými pergolami je absencia elektrického ovládania. To ale samozrejme neznamená nutnú nevýhodu. Niekedy nemáte možnosť zabezpečiť elektrické napájanie pre vašu pergolu alebo by ste jednoducho dostatočne nevyužili komfort diaľkového ovládania. V takýchto prípadoch nemusíte nutne utrácať za elektricky ovládanú pergolu, ale stačí vám pergola s manuálnym ovládaním.

Tienenie len vtedy, keď to naozaj chcete

Aj napriek tomu však získate spoľahlivú ochranu proti slnku a dažďu. A keď pergolu práve nevyužívate, látka bude chránená krycou strieškou. Nemusíte tak mať terasu trvalo zakrytú ako v prípade nejakého „pevného“ prekrytia, ale bude zakrytá len vtedy, keď to budete chcieť.

Po západe slnka tak nemusíte byť krytý, ale vychutnávať si okrem posedenia na terase aj pohľad na nočnú oblohu. Alebo ak vás vesmír naozaj fascinuje, môžete kľudne pozorovať z terasy mesiac, planéty, či v prípade lepších teleskopov aj takzvané deep-sky objekty.

A v prípade, že sa náhle priženie dážď, s pergolou rýchlo ochránite všetko, čo na terase máte a nemusíte sa tak náhliť pri schovávaní, či zakrývaní terasového nábytku a ostatných vecí. Vaše posedenie, či napríklad grilovačka tak môže naďalej pokračovať.