Aj keď to môže znieť zvláštne, o kvalitu potravín, ktoré konzumujeme, sme sa vo väčšej miere začali zaujímať len pred niekoľkými rokmi. Samozrejme, stále sa nájdu ľudia, ktorým je jedno, čo konzumujú (pokiaľ to bolo v akcii), ale čoraz viac ľudí sa skutočne zaujíma o pôvod a kvalitu toho, čo nakupujú.

Ak chcete prémiovú kvalitu a chuť, nemôžete si vyberať len z akciového tovaru

Ovplyvnilo to aj ponuku supermarketov, keďže sa v nich začali objavovať rôzne bio (a niekedy aj len „bio“) produkty. Kupovanie napríklad sezónnej zeleniny z fariem, na ktorých si dávajú záležať, aby to, čo vypestujú, bolo naozaj prémiovej kvality, má však aj inú výhodu.

Okrem samotnej kvality takejto zeleniny, ktorá tak bude skutočne prospešná pre váš organizmus, spoznáte rozdiel aj v jej chuti. A ak ste dlho nemali takúto „domácu“ zeleninu, možno vás aj prekvapí aká lahodná a chutná dokáže byť.

Dopestujte si vlastnú zeleninu

Ešte ďalej to môžete „posunúť“ ak bývate v rodinnom dome so záhradou alebo skrátka máte nejaký pozemok, na ktorom si môžete dopestovať vlastné potraviny a nie je vám táto predstava cudzia. Môžete tak mať celý „proces“ pestovania úplne pod kontrolou.

Ideálnymi „pomocníkmi“ pri pestovaní vám môžu byť kvalitné fóliovníky. Ten musí mať v prvom rade odolný rám, aby odolal aj horším poveternostným podmienkam. Užitočné sú aj okná, vďaka ktorým môžete jednoducho regulovať teplotu a vlhkosť vo vnútri fóliovníka. Plodinám tak budete môcť vytvoriť tie najlepšie podmienky na rast. Škodcov sa pritom báť nemusíte ak majú okná sieťky proti hmyzu.

Zalievanie a hnojenie uľahčia veľké dvere na zips, ktoré môžete zvinúť a nechať otvorené a potom ľahko a rýchlo zavrieť a to aj zvnútra. UV filter fólie je samozrejmosťou, aby chránil rastliny pred týmto žiarením. Odolná však musí byť aj proti roztrhnutiu, či podobnému poškodeniu.