Dostáva sa vaša ratolesť do veku, v ktorom objavuje čaro športu? Cítite, že má vaše dieťa talent, ktorý by mohol rozvíjať a boli by ste radi, keby bolo súčasťou kolektívu? Prihláste ho na futbal!

Futbal je celosvetovo jeden z najpopulárnejších športov, na Slovensku má bohatú tradíciu a futbalové kluby majú svoje prípravky pre najmenších v každom meste a jeho okolí. Futbal v sebe skrýva mnoho benefitov, z ktorých môže vaše dieťa profitovať počas dospievania, ale aj v dospelosti. Ak už reálne uvažujete, že prihláste vášho potomka do niektorého z klubov vo vašom okolí, pripravte sa, že bude k tomu potrebovať pár vecí.

Kopačky

Absolútny základ sú futbalové kopačky. Futbal je v porovnaní s niektorými zimnými športami ako hokej či lyžovanie finančne o čosi menej náročný. Napriek tomu však investícia do kvalitných kopačiek patrí medzi nevyhnutnosti. Futbal sa podobne ako všetko okolo nás vyvíja raketovou rýchlosťou a inak tomu nie je ani pri technológiách zameraných na kopačky. Niet sa preto čomu čudovať, že sortiment kopačiek je v dnešnej dobe naozaj široký a popredné značky tohto odvetvia sa predbiehajú v tom, kto prinesie na trh kvalitnejšie a pohodlnejšie modely. Pri investícii do kvalitnej futbalovej obuvi majte na pamäti fakt, že vaše deti budú zaťažovať kĺbové ústrojenstvo a už v mladosti sa tak môžu vyvarovať potenciálnym problémom. Určite to však nie je to najpodstatnejšie, čo z vašich nádejí urobí nového Škriniara.

Vidíte v ňom nástupcu Dúbravku? V tom prípade zvážte rukavice

Futbal je vo svojom princípe veľmi jednoduchý šport. Sú hráči, ktorí sa starajú o góly, potom sú tí, ktorí ich pripravujú a tí, ktorí sa im snažia zabrániť. Základom každého kvalitného tímu je pozícia brankára. Veľa nádejných brankárov má za svoj vzor napríklad Martina Dúbravku, ktorý to dotiahol až do anglickej najvyššej súťaže. Ak vidíte potenciál vášho dieťaťa práve v bránkovisku, určite mu doprajte kvalitné brankárske rukavice. Bez nich to jednoducho nepôjde a aj keď je to ďalšia investícia, pri snoch vašich detí nemá zmysel šetriť alebo vymýšľať. Brankársky post je špecifický a vyžaduje si veľa trpezlivosti, no aj na Slovensku vyrástla generácia skvelých brankárov, na ktorých môžu byť rodičia a príbuzní vskutku hrdí.

Venujte im svoj čas

Čas je veľmi cenná komodita, častokrát cennejšia než materiálne veci. Pokiaľ to vaše ratolesti myslia s futbalom naozaj vážne, pripravte sa na to, že im budete musieť venovať svoj čas. Pripravte sa na to, že ich budete musieť voziť na tréningy a následne aj domov, budete s nim prežívať prvé úspechy a pády. Bude sa im treba venovať vo voľnom čase, budete sledovať ich prvé futbalové kroky, a to bez ohľadu na to, či bude vonku mrazivé počasie alebo horúce leto. Futbal sa hrá prakticky celoročne, a tak musíte byť pripravení na to, že vaše dieťa bude naháňať loptu väčšinu dní, týždňov, mesiacov a rokov.

Nech už potenciálna kariéra vašich nádejí dopadne akokoľvek, vedzte, že zdravý životný štýl a súčinnosť v kolektíve vychová z nich s veľkou pravdepodobnosťou skvelých ľudí pre túto spoločnosť. Disciplína, tímová práca, podriadenie sa spoločnému cieľu sú len jedny z mnohých benefitov, ktoré vaše deti zúžitkujú na ceste životom. Futbal je krásna hra plná emócii, a preto verte, že prihlášku na futbal určite neoľutujete.