Ak by sme mali určiť, na ktorú miestnosť v bežnej domácnosti sú kladené najvyššie nároky, zrejme by to bola kuchyňa. Na jednej strane ide o nároky na funkčnosť, odolnosť, či trvácnosť, ale opomenúť nemôžeme ani nároky na jej vzhľad.

Moderná minimalistická kuchynská linka so špičkovým kovaním

Ak teda chcete skutočne luxusnú kuchyňu, musíte v nej toto všetko skĺbiť. Každý jeden prvok v nej musí byť kvalitný, schopný vydržať roky a naviac (ak ho je vidieť), vyzerať moderne a štýlovo.

Začneme kuchynskou linkou, ktorá pochopiteľne tvorí dominantu každej kuchyne. Trend sa posledné roky príliš nemení, moderný je minimalistický dizajn s čistými líniami bez extravagantných ozdobných prvkov.

Čo však dokáže urobiť rozdiel medzi priemernou a luxusnou kuchyňou, je v tomto prípade väčšinou skryté. Ide totižto o nábytkové kovanie. „Kritické“ v tomto prípade často býva výklopové kovanie. Ak chcete pre výklopy na kuchynskej linke kovanie, ktoré bude vynikať funkčnosťou a poskytovať komfortnú manipuláciu aj pri veľkých a ťažkých výklopoch, skvelou voľbou bude napríklad kovanie AVENTOS HK top.

Takmer nezničiteľne spotrebiče, pracovná doska a drez

Prejdime ku kuchynským spotrebičom. Tie moderné majú množstvo užitočných funkcií a po dizajnovej stránke dokážu bez problémov sekundovať aj tým najluxusnejším kuchynským linkám. Čo však veľa ľudí zaujíma, je životnosť. Ak si vyberiete luxusnú Miele rúru a ostatné kuchynské spotrebiče, nemusíte sa mimo moderných funkcií a luxusného dizajnu báť ani o ich životnosť. Spotrebiče Miele sú totižto testované na životnosť až 20 rokov!

Neoddeliteľnými súčasťami kuchyne, či už v rámci kuchynskej linky, alebo kuchynského ostrovčeka, sú aj kuchynská pracovná doska a kuchynský drez. Tie musia byť z naozaj odolných materiálov, keďže sú vystavované rôznym vplyvom, ktoré ich dokonale preveria. Odolnosť, trvácnosť a skvelý dizajn sa snúbi v kamenných pracovných doskách. A čo takto materiálovo „potiahnuť“ pracovnú dosku aj na drez? To taktiež neoľutujete.