Pri sťahovaní sa do nového bytu je tu vždy jeden rizikový faktor, ktorý môže zásadne ovplyvniť kvalitu vášho bývania. Je to (ne)hlučnosť susedov. To je niečo, čo si naozaj ťažko pred kúpou spoľahlivo overíte, keďže málokto pri predávaní bytu prizná, že má hlučných susedov. A tak je tu vždy isté riziko.

Nikdy neviete, kto sa vedľa vás nasťahuje

Rovnako predstavujú v tomto smere riziko všetci tí, ktorí sa vedľa vás môžu v budúcnosti nasťahovať. Preto by ste v prípade, že kupujete byt, ktorý plánujete rovno rekonštruovať, mali zvážiť aj jeho zvukové odizolovanie.

Dobrá zvuková izolácia totižto funguje podobne ako presné tesnenia. Neprepustí to, čo nemá. V tomto prípade je to hluk od susedov. Ak ste si pri predstave zvukovej izolácie predstavili hrubé materiály, ktoré výrazne zmenšia vaše miestnosti, vyvedieme vás z omylu.

Izolácia na každý druh problému

Efektívna akustická izolácia z moderných materiálov vám totižto zaručí maximálnu efektivitu pri minimálnej hrúbke. Odhlučniť pritom môžete nielen steny, ale aj podlahy, či stropy. Ak zároveň chcete byť aj vy ohľaduplný k susedom bývajúcim priamo pod vami, môžete pod podlahu použiť takzvanú kročajovú izoláciu, ktorá tlmí nežiaduci hluk z kráčania. Zároveň existujú aj rôzne pohltivé izolácie, ktoré výrazným spôsobom znižujú ozvenu.

Akákoľvek zvuková izolácia tak zlepší komfort vášho bývania, keďže nech budú vaši susedia akokoľvek hluční, nebudete im musieť chodiť búchať na dvere, či volať na nich policajtov pre rušenie nočného kľudu. Skrátka ich nebudete počuť.

Rovnako tak zvýšite hodnotu svojho bytu pri prípadnom budúcom predaji, keďže aj potenciálny záujemcovia o kúpu budú mať istotu, že ak kúpia váš byt, problémy s hlučnými susedmi im nehrozia. Ani teraz a ani v budúcnosti.