Pandémia dostala na kolená mnohé prevádzky. Obzvlášť tie v gastro sektore a ubytovacie zariadenia. Samozrejme nie sú jediné, ale rozhodne sú „skúšané“ poriadne. Našťastie pre niektorých podnikateľov a ich zamestnancov, nie všetky oblasti boli zasiahnuté pandémiou rovnako.

Viac áut = viac práce

Medzi tých šťastnejších patria aj autoservisy. Autá sa kazia bez ohľadu na stav pandémie, či platné opatrenia a tak patria medzi širší okruh naozaj dôležitých prevádzok. A naviac aj keď dáme pandémiu bokom, sú tu ďalšie (minimálne) dva faktory, ktoré vplývajú na to, že automechanici svoje kvalitné aku skrutkovače a iné náradie len tak neodložia.

Prvým faktorom je, že na cestách je čoraz viac áut. Kedysi nebolo vlastníctvo auta ani zďaleka samozrejmosťou a domácnosti, v ktorých bolo viac áut, boli len skutočnými výnimkami. V súčasnosti vlastní auto oveľa viac ľudí a nie je ničím výnimočným ak má nejaká rodina aspoň dve.

Moderné autá vyžadujú odbornú údržbu

Druhou skutočnosťou, ktorá zaručuje dostatok práce autoservisom, je, že moderné autá sú bezpečnejšie, efektívnejšie a dokážu toho oveľa viac, ako ich predchodcovia. Čo to má spoločné s autoservismi?

Jednoducho povedané, moderné autá sú oveľa zložitejšie ako boli v minulosti a to znamená, že bez potrebných znalostí a hlavne vybavenia, si niekedy nedokážete vymeniť ani len žiarovku. A „užívateľská údržba“ zahŕňa maximálne dolievanie zmesi do ostrekovačov.

K tomu si pridajte zložitejšie opravy komponentov motora, prevodového ústrojenstva, či opravy, alebo výmeny karosárskych dielov a podobne. Čo z toho vyplýva? Ak ste vždy túžili po vlastnom autoservise a pandémia vás zneistila v tom, či sa na takýto krok odhodlať, nemusíte sa báť. Ak budete odvádzať poctivú a kvalitnú prácu, o zákazníkov určite nebudete mať núdzu dlhé roky.