Hráči Banskej Bystrice majú za sebou sedem kôl nového ligového ročníka. Pre pokračujúcu rekonštrukciu zimného štadióna odohrali všetky zápasy u svojich súperov, podobný scenár ich čaká aj najbližší piatok, teda 15. októbra. Ich súperom bude bratislavský Slovan.

V tabuľke hokejovej Tipos extraligy patrí Slovanu aktuálne druhá priečka, napriek tomu si však v týždni vyslúžili od časti ich priaznivcov kritiku za nevydarené účinkovanie v hokejovej Lige majstrov. V šiestich stretnutiach základnej skupiny nezískali ani bod, čo je najhorší výsledok slovenského zástupcu v európskej hokejovej súťaži. V piatkovom stretnutí proti Banskej Bystrici však budú aj napriek tomu menším favoritom. Zverencov trénera Poikonena čaká neľahká úloha, z posledných troch stretnutí získali na svoje konto len bod za piatkovú prehru po nájazdoch na ľade Zvolena. Po nedeľnej prehre na ľade Nitry tak je čo naprávať.

Po jednom z tréningov pred piatkovým šlágrom sme sa pristavili pri rodákovi z amerického Saint Louis, jednom z dvoch najproduktívnejších hráčov Banskej Bystrice. Útočník Chase Berger je v doterajšom priebehu novej sezóny určite príjemným prekvapením v drese Banskej Bystrice.

„Bolo to aj o prevzatí zodpovednosti. Neboli sme spokojní s tým, ako sme hrali v nedávnych stretnutiach. Myslím, že všetci by sme sa mali pozrieť na seba a pokúsiť sa byť lepší. Sme však naďalej sebavedomí, počas týždňa sme sa snažili vrátiť sa k jednoduchšej hre a tvrdo makať,“ povedal na margo aktuálneho týždňa útočník, ktorý má na svojom konte po 7 vystúpeniach už 6 bodov (3+3). Pre dvadsaťšesťročného hráča ide vôbec o prvé pôsobisko mimo Spojených štátov amerických, napriek tomu sa prakticky ihneď zaradil medzi lídrov.

„Raz sme hore, raz sme dole, ale povedal by som, že tak to v hokeji chodí. Pracujeme na tom, aby sme prišli na spôsob ako hrať náš najlepší hokej. Postupne sa zlepšujeme. Ostávam však optimistom, samozrejme v hre je niekoľko vecí, na ktorých pracujeme. Tak je to však v každej sezóne, postupne sa snažíte vylepšovať celý proces. Sme sebavedomí a pripravení to ukázať,“ povedal center druhej formácie, ktorý pôsobil v uplynulých rokoch v záložnom tíme Pittsburghu Penguins.

Na otázku, čo bude kľúčom k úspechu proti azda najslávnejšiemu slovenskému tímu, odpovedal: „Nezáleží až tak proti komu hráme, my sa zameriavame primárne na seba. Veríme si, že ak budeme hrať našu hru, tak môžeme uspieť proti komukoľvek. Naším cieľom tak nie je pozerať sa na hru súpera, ale uistiť sa, že budeme hrať kvalitne a urobíme maximum. Výsledok sa dostaví, ak využijeme náš potenciál na maximum.“

Hokejistov Banskej Bystrice tak čakajú v priebehu troch dní dve náročné stretnutia, najprv sa predstavia na ľade Slovana, a to v piatok o 18:00 h, v nedeľu pre zmenu vycestujú na východ, kde narazia na Michalovce.