Uplynulý víkend odštartovala už aj 2. futbalová liga – skupina Východ, v ktorej náš región reprezentuje Dukla Banská Bystrica „B“ a ŽP Šport Podbrezová.

Obidva kluby skončili po jesennej časti v hornej polovici tabuľky, dokonca bol medzi nimi len trojbodový náskok. Dukla zimovala na siedmom mieste so ziskom 23 bodov a futbalisti Podbrezovej vybojovali po polovici sezóny štvrté miesto a 26 bodov. Zmien v kádroch obidvoch mužstiev bolo hlavne v Podbrezovej dostatok a udiala sa aj jedna zaujímavá. Duklu opustil 21-ročný Lukáš Laksík, posilňujúci práve Podbrezovú. V prípade tohto hrotového hráča s odohratými 26-minútami v Corgoň lige ide o hosťovanie do konca sezóny. Podbrezová však neposilnila len útok, aj keď okrem Laksíka prišli ešte dvaja útočníci (Tubonemi, Pešič). Tréner Jaroslav Kentoš oslovil jedného z najslávnejších banskobystrických futbalistov, s ponukou hrávať 2. ligu za Podbrezovú a svojimi skúsenosťami pomôcť naplniť plán vedenia klubu – postúpiť do 1. ligy. V „Podbrezke“ bude hrávať 33-ročný Vratislav Greško.

Zmeny v družstve Dukly sú hlavne vnútro klubového charakteru. Prišli mladí hráči z dorastu, niektorí hráči boli presunutí z „áčka“ a dres Dukly bude opäť obliekať aj Tomáš Libič. Ciele nového trénera Mária Auxta, ktorý už roky pôsobil ako asistent pri juniorke červeno-bielych, sú skromné – udržať sa v prvej polovici tabuľky a tým pádom sa vyhnúť problémom týkajúcich sa zostupu. Cieľom druhého tímu je však spravidla udržať hráčov vo forme, aby mohli kedykoľvek nastúpiť za A-mužstvo.

II. liga – Východ (16. kolo)

ŠK Odeva Lipany – ŽP Šport Podbrezová odložené na 13.5

Baník Ružiná – FK Spišská Nová Ves 4:1 (1:0)

Sokol Dolná Ždaňa – FK Dukla Banská Bystrica „B“ 0:2 (0:1)

Góly: 17. Rejdovian, 90. Poliach

FK Poprad MFK Vranov nad Topľou 1:0 (1:0)

FK Lokomotíva Zvolen – Tatran Prešov jun. 2:1 (0:0)

Goral Stará Ľubovňa – Partizán Bardejov odložené

Slavoj Trebišov – HFC Humenné 2:0 (2:0)

MFK Košice „B“ – MŠK Žilina „B“ 1:1 (1:1)

Futbalisti nováčika súťaže – Baníka Ružiná, si ani nemohli predstaviť lepší štart do jarných bojov, aký predviedli v sobotu doma proti vedúcej Spišskej Novej Vsi. Zvíťazili rozdielom triedy a aj keď si svoju tretiu pozíciu nevylepšili, na lídra sa dotiahli už iba na rozdiel jedného bodu. To mohla zmeniť Dolná Ždaňa, ktorá privítala futbalistov Dukly. Tí prišli naladení na víťazstvo a bolo to vidieť hlavne na dôraze v zakončovaní a na rýchlejšom pohybe. V 17. minúte sa otváralo skóre, keď sa náhodne odrazená lopta od chrbta hosťujúceho Rejdoviana zastavila až v sieti. Dolná Ždaňa sa snažila napraviť výsledok, no vynikajúci brankár „vojakov“ bol zásadne proti. Nejeden domáci hráč si na ňom vylámal zuby. Dolná Ždaňa postupne posilňovala svoju ofenzívu a to využil v závere zápasu Poliach, na strelenie ďalšieho gólu, znamenajúceho víťazstvo hostí 0:2.