Aj tento piatok vám prinášame predpoveď počasia na nasledujúci víkend. Určite bude dusno a teplo, čo bude mať za následok zvýšený výskyt búrok.

Dnešná noc by mala byť, čo sa týka teploty, príjemná. Predpovedaných je 18 °C, no už dnes je vysoká pravdepodobnosť, že zaprší. Môžeme očakávať prehánky, rovnako tak aj silnejšie búrky.

V sobotu by sa mala denná teplota vyšplhať na 32 °C a ráno by malo byť oblačné, pričom sa nevylučujú ani lokálne prehánky. Značné horúčavy a relatívne vysoká vlhkosť vzduchu budú mať za následok zvýšenie pravdepodobnosti búrok, ktoré by sa mali začať objavovať v poobedňajších hodinách na celom území Slovenska, pričom Banská Bystrica nebude výnimkou. Pršať by však nemalo celý deň, prevažná časť soboty by mala byť bez zrážok.

V nedeľu teplota mierne klesne na 30 °C, no predpoveď sa oproti sobote výraznejšie neodlišuje. Z dôvodu pretrvávajúcich občasných búrok sa vlhkosť ovzdušia zvýši, čiže možnosť dažďa bude aktuálna aj v druhý deň víkendu. Hrozba občasných prehánok či búrok by však nemala byť dôvodom zrušenia vašich víkendových aktivít – treba však myslieť na “zadné vrátka.”