Počasie v Banskej Bystrici sa napriek príchodu jari, ešte počas posledného zimného týždňa nevzdá ani sneženia či mrazov. Postupne ale začne teplota vzduchu stúpať a táto tendencia má pokračovať už aj v ďalších týždňoch.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok bude po prevažne slnečnom víkende diametrálne odlišný. Hneď z rána bude prevažne zamračený, počítať musíme opäť aj s nepríjemným nárazovým vetrom, ktorý ale ani zďaleka nedosiahne intenzitu zo záveru uplynulého týždňa. Aj keď ešte v pondelok počas dňa zrážky predpokladané nie sú, podvečer už musíme rátať so snežením, ktoré pretrvá aj počas noci. Teplota vzduchu bude ráno okolo -4 stupne, počas dňa stúpne na maximálne plus dva stupne Celzia. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre vietor, ktorý môže v nárazoch najmä na hrebeňoch dosiahnuť rýchlosť do 26 metrov za sekundu. Rovnako platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre sneženie. Miestami môže napadnúť 10 až 20 centimetrov nového snehu.

Utorok začne pretrvávajúcim snežením z pondelka, ktoré sa postupne v ranných hodinách môže pre stúpajúcu teplotu vzduchu zmeniť na dážď. Okolo poludnia by mali zrážky ustať a obloha sa začne pomaly vyjasňovať. Ráno počítajte s teplotou okolo nuly, popoludní môže stúpnuť až k piatim stupňom Celzia. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre vietor, ktorý môže v nárazoch najmä na hrebeňoch dosiahnuť rýchlosť do 26 metrov za sekundu. Rovnako platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre sneženie. Miestami môže napadnúť 10 až 20 centimetrov nového snehu.

Streda má byť bez zrážok a najmä z rána a dopoludnia prevažne jasná, popoludní začne oblačnosť narastať. Teplota vzduchu sa ráno bude pohybovať len tesne okolo bodu mrazu a popoludní sa môže vyšplhať až k plus siedmim stupňom Celzia.

Štvrtok síce nastane jarná rovnodennosť, ale v Banskej Bystrici príjemné jarné počasie nečakajme. Bude totiž zamračené a najmä popoludní si zrejme vonku vytiahneme aj dáždniky. Teplomery majú popoludní ukázať maximálne plus osem stupňov Celzia.

Piatok bude prevažne oblačný a počas dňa dokonca môže zasnežiť. Teplota vzduchu sa totiž opäť vráti k nižším hodnotám a to maximálne k plus trom stupňom Celzia.

Víkend v Banskej Bystrici má byť polooblačný s postupným nárastom oblačnosti v nedeľu. V sobotu pri teplotách do plus päť stupňov Celzia, v nedeľu mierne vyšších.