Do nového roku sme v Banskej Bystrici vstúpili mrazivými teplotami pohybujúcimi sa okolo mínus desiatich stupňov Celzia aj počas dňa. Príjemnejšie počasie bolo naopak na horách, pretože prevládala inverzia. Slnečné lúče zahrievali v nedeľu aj metropolu stredného Slovenska a tak ste mohli absolvovať príjemné zimné prechádzky pri teplote pohybujúcej sa nad nulou.

Už od pondelka sa však začne opätovne ochladzovať, keď nás počas týždňa pri polo oblačnom počasí čakajú teploty od -10 po -3 stupne Celzia. Zatiaľ čo v noci budú teploty klesať aj pod mrazivú desiatku, cez deň nás čakajú vyššie, okolo mínus piatich stupňov. Do utorka bude počasie nad Banskou Bystricou ovplyvňovať severák, ale ten vystrieda východný, kontinentálny vietor.

Nad stredné Slovensko privanie viac oblačnosti. Od štvrtku preto Slovenský hydrometeorologický ústav predpokladá zrážky, ako aj postupné otepľovanie. Sneženie by v piatok mal nahradiť dážď, pretože aj teploty vzduchu postupne stúpnu nad nulu. Zrážky by mali byť len slabé. Teploty vzduchu by mali svoje maximum, okolo plus siedmich stupňov, dosiahnuť budúcu nedeľu.