Výber Banskobystrického zväzu malého futbalu zabojuje vo štvrtok 13. apríla od 21.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Nitre o postup do play-off najvyššej slovenskej súťaže.

Bystričanom patrí po piatich kolách v tabuľke skupiny Stred 3. priečka, z ktorej sa už vyššie nemôžu posunúť. Do play-off však postupujú aj dve najlepšie mužstvá z tretích miest. Ak sa hráčom Banskej Bystrice podarí Nitru zdolať, tak predbehnú v minitabuľke tímov na tretích miestach Trenčín, ktorý má taktiež 4 body, lepšie skóre, ale hrať už nebude.

„Vďaka zaváhaniu Trenčínu proti Piešťanom máme všetko vo vlastných rukách. Postupové nádeje a posledná výhra nad Zvolenom sa odzrkadľuje aj na nálade v našom tíme. Aktivita na tréningoch a celkovo v príprave išla hore. Do zápasu ideme s jednoznačným cieľom postúpiť. Po zápase Zvolena s Martinom budeme vedieť, aký výsledok nám bude stačiť. Každopádne, chceme potvrdiť stúpajúcu tendenciu našich výkonov. Prvé tri zápasy v skupine sme prehrali, ale v odvetách sme zatiaľ podali zlepšené výkony a odniesli si priaznivé výsledky aj body do tabuľky. Dôležité bude dobre brániť a využívať šance. Pokiaľ ide o zostavu, nastúpime takmer v identickom zložení ako v derby so Zvolenom. Akurát sa nám do zostavy vrátil Filip Sylvestr, ktorý proti Zvolenu chýbal kvôli pracovným povinnostiam,“ vyjadril sa pred štvrtkovým stretnutím s Nitrou Marián Sanitra, tréner výberu Banskej Bystrice.

Ešte predtým, o 19.45 h sa na Mestskom mládežníckom štadióne Radvaň-Kráľová stretne Martin so Zvolenom. Vstup na obe stretnutia posledného kola skupiny Stred Niké Superligy je zdarma. Práve na základe výsledku zápasu medzi Zvolenom a Martinom budú Bystričania vedieť, či im na postup bude stačiť aj remíza.

„Chcel by som pozvať všetkých športových priaznivcov na Mestský mládežnícky štadión. Naši hráči sa môžu premiérovo prebojovať do play-off a ja verím, že domáce prostredie im k tomu pomôže. Po výsledkovo nevydarenej prvej polovici skupinovej fázy sme začali zbierať body a chalani sú namotivovaní Nitru zdolať. Vaša podpora im určite pomôže,“ hovorí Lukáš Berec, manažér tímu a predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu.

Súpiska výberu Banskej Bystrice: Jakub Kučera, Pavol Pecho – Patrik Ďurčík, Ján Šimčík, Adam Cehuľa, Alexander Schütz, Ján Štubian, Maximilián Črep, Peter Vajda, Filip Samson, Ján Sojka, Ondrej Zeleňanský, Michal Čief, Filip Sylvestr, Daniel Kohút.

Tabuľka Niké Superligy – sk. Stred pred 6. kolom

# TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1 Martin 5 3 2 0 19:6 +13 11
2 Nitra 5 3 1 1 18:16 +2 10
3 Banská Bystrica 5 1 1 3 9:19 -10 4
4 Zvolen 5 1 0 4 13:18 -5 3