Premiérový ročník projektu zvaného Bystrický pohár sa posunul do vyraďovacej fázy. V sobotu boli na programe štvrťfinálové zápasy, v nedeľu už semifinálové boje.

Bystrický pohár – štvrťfinálové zápasy:

HbK SPARTANS (3.) – HbK WORMS (6.) 3:5

Hokejbal - BBHBU - Bystricky pohar - 10.07.2016 - Banska Bystrica

V sobotňajšom štvrťfinále sa presadili favoriti, okrem prvého zápasu v poradí. V ňom po základnej časti tretí Spartans nestačili v oklieštenej zostave na Worms, pretože zaspali prvú tretinu. Po dvoch góloch Petra Kukučku a jednom Rasťa Čierneho si mierny papierový outsider vypracoval pohodlný náskok. Hoci hneď na úvod prostrednej časti hry vlial nádej Sparťanom Franko, dôrazný Podkonický zvýšil v polovici zápasu opäť na rozdiel troch gólov. Na druhej strane odpovedal Reichman a po druhej tretine svietilo na tabuli 2:4. Domácim sa podarilo zdramatizovať zápas, Talapka exportnou strelou stiahol skóre na rozdiel jedného gólu. Napriek veľkej snahe vyrovnať a jasnej optickej prevahe v tretej tretine na strane domácich sa podarilo Worms streliť gól z jedinej strely na bránu v tejto tretine, keď gólový účet uzavrel Pavol Kukučka.

Hbk PALUBA Žiar nad Hronom (2.) – HbK PANTHERS (7.) 11:1

V druhom stretnutí rolu favorita potvrdil Žiar nad Hronom. Panthers sa celý pohár herne trápili a zo svojho tieňa nevyšli ani v štvrťfinále. Žiar po pekných kombináciách pridával jeden gól za druhým, už po prvej tretine bolo „vybavené“. Skóre sa zastavilo na 4:0, pričom Panthers ohrozili Michaleho bránu iba jediný raz. V druhej tretine gólostroj Žiarčanov pokračoval rovnakou razanciou. Až za stavu 8:0 sa aspoň čestným zásahom prezentoval Puškár, keď v hre 4 na 4 utiekol obrane. V tretej tretine sa zápas už len dohrával, svoje hetriky zavŕšili Bača a neskôr aj Lunter, ktorý potom ešte svojim štvrtým gólom v zápase stanovil konečný debakel na 11:1.

HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA (1.) – HbK DEMONS Hliník nad Hronom (8.) 5:3

Hokejbal - Bystricky pohar - 24.07.2016 - Banska Bystrica

Tretie štvrťfinále malo byť podľa predpokladov najjednoznačnejšou záležitosťou. One Taxi, ktoré v základnej časti vyhralo všetky zápasy, však prišlo v skromnejšom zložení. Odhodlaný súper z Hliníka nad Hronom, ktorý sa do play-off prebojoval len vďaka vylúčeniu Eagle Sásová, vzdoroval veľmi statočne. Na úvodný gól Bystričanov v podobe Babica odpovedal Ivanec. Michálek však prinavrátil taxikárom vedenie. Na začiatku druhej tretiny však Demons opäť vyrovnali zásluhou Rozenberga. Aj po druhej tretine však One Taxi viedli o gól, keď sa opäť presadil Michálek. Pred treťou tretinou bolo všetko otvorené. Dlho sa hralo bez gólu, suverén One Taxi sa dokonca miestami strachoval o výsledok, až ho dve a pol minúty pred koncom gól Babica zdanlivo vykúpil z nerváku. To však nepripustili húževnatí hostia a opäť dokázali znížiť na 4:3 zásluhou Mičinca. Gólovú poistku a bodku za zápasom dal 23 sekúnd pred koncom Stanislav Srnka a favorit, hoci sa výsledkovo potrápil, opäť nenašiel premožiteľa.

HbK COCRA RADVAŇ (4.) – Hbk Victors Podbrezová (5.) 5:0 kontumačne

Štvrtý zápas sa neodohral, keďže súper domácej Cocry Radvaň z Podbrezovej neprišiel na zápas ani v čakacej dobe, ale až s takmer hodinovým omeškaním. To však už bolo príliš neskoro a tak išla bez boja ďalej Cocra.

Semifinálové súboje:

Hbk PALUBA Žiar nad Hronom (2.) – HbK COCRA RADVAŇ (4.) 4:7

Hokejbal - BBHBU - Bystricky pohar - 26.06.2016 - Banska Bystrica

Nedeľňajšie semifinále rozohrali ako prví Paluba Žiar nad Hronom a Cocra. V kvalitnom zápase vyčnieval vysoko nad ostatnými jeden hráč – neohrozený kráľ kanadského bodovania, Rasťo Gašpar mladší. Dá sa povedať, že práve jeho šesť gólov po parádnych samostatných akciách, kedy sa obrancovia Žiaru na seba len mohli bezradne pozerať, rozhodlo tento zápas. Cocra mala vďaka nemu veľmi dobrý úvod, k jeho dvom gólom v prvej tretine sa pridal aj Mojžiš peknou kľučkou a náskok 3:0 pre Cocru sa zdal byť rozhodujúci. Keď hneď v prvej minúte druhého dejstva zavŕšil Gašpar hattrick a stav bol 0:4 v neprospech Žiaru, zdalo sa byť po zápase. Gól Ruttkaya z ťažkej pozície však Žiar nabudil, ale len na chvíľu, keď sa na opačnej strane opäť krásne trafil hráč zápasu. Po tomto momente však Žiar začal hrať oveľa lepšie a gól Pukača v poslednej sekunde vykresal ešte iskierku nádeje pre Žiar. Do tretej tretiny sa Cocra stiahlo hlboko pred Snitkovu bránu a Žiar z veľkého tlaku gólmi Luntera a Mojžiša stiahol manko len na jeden gól a vyrovnanie viselo vo vlásku. To sa však nepáčilo R. Gašparovi mladšiemu, a svojim piatym a šiestym gólom v zápase nepripustil drámu. Do finále tak po výsledku 4:7 postupuje Cocra.

HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA (1.) – HbK WORMS (6.) 4:1

V druhom semifinále bol favorit jednoznačný. One Taxi, hoci opäť v skromnom zložení, dlho nevedeli nájsť recept na dobrú obranu Worms. Až na začiatku 9. minúty sa presadil Ján Babic. Pri góle sa zranil brankár Marek Klinec a do brány po prezlečení sa z hráčskej výstroje nastúpil Ján Náter. Ten sa v bráne poriadne ani nestihol ohriať a ďalšími dvoma gólmi do jeho siete sme spoznali autora ďalšieho hattricku, Jána Babica. V záverečných sekundách sa po peknej akcii presadil aj Peter Kukučka a po prvej tretine bolo 3:1 pre favorizovaných taxikárov. Worms hrali veľmi dobre v defenzíve, ale smerom dopredu neboli až takí nebezpeční. One Taxi si preto s prehľadom udržiavali odstup, ktorý poistil bombou od modrej Tomášik. Vo zvyšných 25 minútach zápasu sa predvádzali výbornými zákrokmi brankári Náter a Martinec a gól už nepadol. Vo finále tak uvidím bystrický súboj One Taxi – Cocra. O tretie miesto sa pobije Žiar s prekvapením medailových bojov, tímom Worms.