K máju patria študentské majálesy a v Banskej Bystrici sa už tradične veľké hudobno-zábavné podujatie uskutoční aj tento rok v areáli atletického štadióna UMB pod Tajovského ulicou.

Konkrétne organizátori z radov študentov a samotnej Univerzity Mateja Bela naplánovali toto podujatie pôvodne na 15. mája, lenže kvôli predpovedi nepriaznivého počasia ho presunuli najskôr na 22. mája a následne z rovnakého dôvodu napokon až na utorok, 28. mája.

Program tohtoročného majálesu v areáli atletického štadióna UMB odštartuje o 16.30 h. Na pódiu sa ako prví predstavia banskobystrickí Gatsby sounds. Kapela hrajúca moderné piesne v postmodernom swingovom šate. Predstaví sa aj medzi mladými už celé generácie obľúbená prešovská formácia Heľenine oči a následne osvedčené ťaháky tunajšieho majálesu.

Podvečer vystúpi kapela HEX, ktorú ste mohli vidieť a počuť aj na Turíčnom jarmoku v Slovenskej Ľupči. Program, ktorý potrvá do desiatej hodiny večer, zakončí podobne ako v minulých rokoch, koncert ska a reggae kapely Polemic.

Oficiálna after party je potom naplánovaná rovnako už tradične v Kapitol pub-e. Aktuálne informácie ohľadom majálesu môžete sledovať aj na Facebooku.