Mosty, rovnako ako Vianoce, spájajú ľudí, priateľov, rodiny. Spájajú ich aj Bystrické mosty, ktoré už po siedmy rok spoja ľudí s chuťou zabehať si.

Vlani sa na štart behu Bystrické mosty LUXusne postavilo takmer dvesto bežcov a bežkýň. Trať behu viedla cez banskobystrické mosty, lemujúc pritom rieku Hron v centre Banskej Bystrice. Tento rok, ako uvádzajú organizátori podujatia Active Planet outdoor centrum, obľúbené bežecké podujatie nepovedie tradičnou trasou. Dôvodom je rekonštrukcia priestoru okolo Hrona. Len v kategórii najmladších účastníkov je trasa bez zmeny a trasa kategórie B (2,5 km, muži + ženy) je tiež identická s vlaňajšou.

Na najdlhšej trati A (6,5 km), prebehnú pretekári a pretekárky cez most pri Zimnom štadióne, následne cez most pri Drukose a most pri malej železničnej stanici. To všetko trikrát dookola.

Siedmy ročník behu Bystrické mosty LUXusne sa uskutoční v utorok 31. decembra. Štart pretekov je o 11:00 h pod Pamätníkom SNP, v blízkosti Hotela Lux. A tam je aj cieľ. Vyhlásenie víťazov a vyžrebovanie tomboly bude cca 30 až 60 minút po dobehnutí posledného pretekára.

Na Bystrické mosty sa do pondelka 30. decembra (do 12:00 h) môžete prihlásiť online. Registrácia je však možná ešte aj v deň pretekov, v čase od 8:30 do 10:30 h v priestoroch Hotela Lux. Viac informácií nájdete na activeplanet.sk