Mestské časti sa aj toto leto premenia na bábkové divadlá pod holým nebom a prenesú najmenších Banskobystričanov do rozprávky. V závere júla a augusta nebudú chýbať Promenádne koncerty v barokovom a námorníckom štýle v Mestskom parku na Tajovského ulici.

Sídliskové večerníčky

Mesto tento rok obohatilo večerníčky o tvorivé dielne i detské hry. Na svoje si prídu aj modelári s rádiom riadenými modelmi. Spojovú ulicu navštívi v sobotu, 8. júla o 17.00 hod. Polepetko, ktorý vie popliesť skoro všetko. Na konci júla (29. 7.) bude o 16.00 hod. patriť ihrisko na Rudohorskej ulici v Sásovej Jankovi Hraškovi. Prvý augustový víkend príde do Radvane o 17.00 hod. Víla so Škriatkom a Podlavice sa 19. 8. o 17.00 hod. pokúsia zachrániť zakliatu princeznú Ruženku.

Promenádne koncerty

Na prvý tohtoročný promenádny koncert sa môžu tešiť Banskobystričania už 16. júla. V mestskom parku vystúpi kapela Funny Fellows, Idyla i Folklórny súbor Urpín. Mesto vyzýva všetkých návštevníkov, aby prišli štýlovo oblečení v námorníckom kostýme.

V nedeľu, 27. augusta 2017 by nemal nikomu chýbať klobúk, pretože druhý promenádny koncert sa bude niesť v barokovom duchu. Vystúpi barokový komorný orchester Il Cuore Barocco a o príjemnú atmosféru sa aj tento raz postarajú tanečníci z FS Urpín. Najlepšie kostýmy organizátori počas oboch podujatí odmenia.

Podujatí počas leta bude ale v meste omnoho viac. Milovníci poézie napríklad uvítajú literárno-hudobné podujatie Ars Poetica Neosoliensis (20. júla o 15.30 hod. a 17. augusta o 16.00 hod. na Námestí SNP) či tradičné letné kino Bažant Kinematograf (19. 7. – 23. 7).