Mládežníci banskobystrického hokeja začínajú pôsobiť s novou značkou i klubom. Mladí hokejisti už nebudú organizovaní pod HC ’05, ale novým spolupracujúcim občianskym združením Barani – Hokejová škola Michala Handzuša. Budúcnosť tunajšieho hokeja bude rásť práve pod bystrickou hokejovou legendou.

„V detstve som mal v tomto klube vytvorené prostredie, aby som sa dostal tam, kde som sa dostal. Preto som tu, pretože by som chcel aj dnešnej generácii pomôcť. Chceli by sme deťom dávať šancu, aby mohli robiť to čo majú radi a mohli v tom byť najlepší, akí môžu byť,“ povedal na utorňajšej tlačovej konferencii k predstaveniu projektu Michal Handzuš.

Mládežnícka hokejová škola Barani však nebude len o Michalovi Handzušovi. Športovým riaditeľom klubu je Rastislav Paľov a spolu s jednotlivými mládežníckymi tímami prechádza pod novú hokejovú školu aj množstvo skúsených mládežníckych trénerov. Pri predstavení nového projektu mu vyjadrili podporu aj ďalšie veľké osobnosti, ktoré vychoval banskobystrický hokej, ako Dárius Rusnák, Tomáš Surový či Richard Zedník.

Prezident HC ’05 Banská Bystrica Juraj Koval uvítal iniciatívu Michala Handzuša a na spomínanej tlačovej konferencii pripomenul, že s úspešnými banskobystrickými hráčmi, ktorí pôsobili v NHL, spolupracuje HC ’05 už od svojho začiatku. „Nepoznám schopnejšieho človeka, ktorý by mohol prevziať zodpovednosť za mládežnícky hokej,“ podotkol Koval.

„Napriek tomu, že zažívame komplikované obdobie, naše mesto žije hokejom neustále. Som rád, že jeden z najväčších hokejových vzorov, Michal Handzuš, sa rozhodol svoje skúsenosti odovzdávať mladej generácii a zakladá mládežnícku hokejovú školu Barani. Deti Michala zbožňujú, preto som presvedčený, že im vytvorí prostredie, vďaka ktorému budú mať radosť z pohybu, budú robiť to, čo ich baví, a zároveň im pomôže plniť si svoje sny. Zo strany mesta budeme mládežnícky i veľký ligový hokej podporovať aj naďalej,“ uviedol k novému hokejovému projektu v meste primátor Ján Nosko.

Nový mládežnícky klub Barani Banská Bystrica zároveň predstavil svoje logo, ktoré vychádza tak z loga HC ’05 Banská Bystrica, ako aj z niekdajšieho modrého loga banskobystrickej Iskry, k úspechom ktorej sa klub rovnako hlási.