Máte doma nepotrebné veci, ktoré nechcete vyhodiť? Potom si svojho nového majiteľa môžu nájsť prostredníctvom facebookovej stránky Nevyhadzujte, darujte! (Banská Bystrica, Zvolen a okolie).

Skupina fungujúca už pár rokov je založená na účely nezištnej pomoci medzi ľuďmi v Banskej Bystrici a jej okolia. Členom tejto uzavretej skupiny sa stanete jednoducho – stačí poslať žiadosť o pridanie. Následne môžete darovať čokoľvek od oblečenia cez elektroniku, elektrospotrebiče, bytové dekorácie, nábytok, detské hračky až po kuchynské potreby.

Na skupinu sa dostanete vyhľadaním jej názvu na Facebooku alebo tiež po kliknutí na tento odkaz.

Skupina má ale svoje pravidlá, ktoré je potrebné  dodržiavať. Každý z príspevkov musí obsahovať predmet, ktorý mienite darovať. Predmetom nesmú byť zvieratá, lieky na predpis alebo nebezpečné látky. Keďže ide výlučne o myšlienku darovania, je prísne zakázané predmety predávať alebo za ne pýtať akúkoľvek protihodnotu. Na tieto a ďalšie pravidlá administrátori dohliadajú a príspevky, ktoré ich porušujú sú zo stránky zmazané.

Dnes má táto aktívne sa rozrastajúca skupina vyše 6860 členov a ponuky neustále pribúdajú. Preto je veľká šanca, že si aj vy nájdete niečo, čo využijete alebo sa podelíte o to, čo vám nie je treba a potešíte tak druhých. Napokon je len na vás, komu vaše veci poputujú, nakoľko máte možnosť si sami vybrať spomedzi záujemcov. Aj takýmto spôsobom si môžeme v Banskej Bystrici pomáhať a robiť radosť sebe aj ostatným.