antena radvanVčerajšie vrtochy počasia a nočná búrka spôsobili v kraji mnohé problémy. Hasiči museli od včerajška do štvrtkového rána zasahovať celkom 19-krát, z toho štyri razy v Banskej Bystrici a blízkom okolí.

„Jednalo sa o pílenie popadaných stromov cez vozovku alebo spadnutý vysielač na bytovke v Banskej Bystrici Radvani,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Erik Piater. V rámci kraja zasahovalo 19-kusov hasičskej techniky spolu so 61 príslušníkmi zboru.

Zvýšil sa i prietok Hrona

Na vodomernej stanici v Banskej Bystrici sa oproti stredajšiemu dopoludniu zvýšila hladina Hrona o vyše jeden meter, čím okrajovo dosiahla až úroveň prvého stupňa povodňovej aktivity. Krátko pred ôsmou ráno mal Hron v centre mesta 225 centimetrov, ale následne už začal klesať.

Zhoršenie situácie počas dnešného dňa sa už nepredpokladá. Stále má byť prevažne zamračené a môže i zapršať, no večer sa má začať obloha vyjasňovať. V nasledujúcich dvoch dňoch už výraznejšie zrážky predpokladané nie sú, postupne sa zvýši i teplota vzduchu.

blesk bb rooseveltova nemocnica anton vik