Nech už podnikáte, alebo by ste chceli podnikať v ktorejkoľvek oblasti, vždy budete mať konkurenciu, ktorá vám bude dýchať na chrbát. Ak chcete budovať značku, musíte počítať s tým, že budete musieť zabudnúť na niektoré voľnočasové aktivity a že v začiatkoch podnikania budete musieť venovať väčšinu času najmä firme. Budujte preto svoju značku a predbehnite konkurenciu.

Kvalitný zákaznícky servis

Ak chcete budovať značku a predbehnúť konkurenciu, buďte tu neustále pre zákazníkov. Kvalitný zákaznícky servis je pevný pilier každej úspešnej firmy a práve preto je veľmi dôležité, aby ste popracovali na vytvorení dobrého tímu, ktorý bude mať na starosti zákaznícky servis. Ak je vašim zameraním práve automobilový priemysel a predávate najkvalitnejšie prídavné budíky, zamestnanci, ktorí budú na zákazníckom servise, by mali byť vzdelaný v tejto oblasti a mali by mať prehľad a informácie o produktoch, ktoré predávate.

Firemný vozový park

Pre budovanie značky a predbehnutie konkurencie je potrebné mať okrem zákazníckeho servisu aj tím obchodných zástupcov, zamestnancov, ktorí budú vyhľadávať nové kontakty – dodávateľov a ktorí budú komunikovať aj s odberateľmi. Aby ale zamestnanci, ktorí majú na starosti získavanie nových klientov, starostlivosť o stálych klientov a komunikáciu s dodávateľmi a odberateľmi mohli pracovať, je potrebné im poskytnúť firemné vozidlá. Ak chcete budovať svoju značku a predbehnúť konkurenciu, vytvorte firemný vozový park. Odporúčame vám spoločne s vozovým parkom riešiť aj zabezpečenie GPS monitoringu. Dobrý GPS lokátor vám ukáže, ako zamestnanec využíva firemné auto a či ho nevyužíva na súkromné účely.

Darčeky pre obchodných partnerov ako poďakovanie

Ak chcete predbehnúť konkurenciu, odporúčame vám dávať svojim obchodným partnerom firemné darčeky. Aj vaši obchodní partneri budú mať podiel na tom, ako sa vám bude dariť a práve preto si zaslúžia poďakovanie vo forme firemných darčekov. Aké darčeky pre obchodných partnerov ale vyberať? Odporúčame darčekové balenie kávy so šálkami na kávu, alebo darčekový kôš s rôznymi maškrtami.