V piatok večer, deň pred veľkolepou bojovou show DFN 7 vo Zvolene, sa v Banskej Bystrici na Námestí SNP o 18-tej hodine uskutoční verejné váženie profi bojovníkov tohto podujatia. Predstavený bude historicky prvý pás šampióna DFN Universe, o ktorý sa v sobotu bojuje.

Podľa slov organizátorov ide o ručnú výrobu banskobystrickej remeselníčky a zlatníčky Magdalény Anny Jančurovej, ktorá na pódiu poodhalí celý proces výroby. Pôjde o unikátnu záležitosť.

Piatkový program sa začína o osemnástej hodine a je súčasťou podujatia Dni mesta Banská Bystrica. Na sobotňajšom DFN 7 vo Zvolene na zimnom štadióne uvidia fanúšikovia bojových športov zápasy thajského boxu v malých mma rukaviciach v klietke a súboje pod pravidlami MMA za sprievodu svetovej audiovizuálnej show. Celkovo uvidia 9 profesionálnych duelov a 3 predzápasy.

Po siedmich rokoch sa na domácu scénu vracia legenda bojových športov a 11-násobný šampión viacerých svetových prestížnych organizácii Vladimír „Dracula“ Moravčík, ktorý zo svojich 95 profesionálnych zápasoch vyhral 84, v dvoch remizoval a len deväť prehral. Jeho súperom bude v boji v klietke podľa pravidiel thajského boxu v malých MMA rukaviciach trojnásobný brazílsky šampión Joao Paulo „Bomba“ de Carvalho. Ten doposiaľ absolvoval 35 profesionálnych zápasov, pričom 29 vyhral, dva remizoval a iba štyrikrát prehral.

Jedným z vrcholom DFN 7 bude historicky prvý titulový zápas o šampióna DFN Universe kde sa predstaví „bad boy“, Radek „Ruchy“ Roušal, ktorý ma v DFN stopercentnú bilanciu 5 víťazstiev z 5 zápasov a neohrozene tak kráča za titulom šampióna tejto organizácie. Jeho súperom bude poľský reprezentant Hubert Rutkowski s profi skóre šesť výhier bez jedinej prehry.

V hlavných zápasoch galavečera DFN 7 sa predstavia ďalší skvelí bojovníci. Hviezda organizácie Oktagon MMA Vlasto El Chapo Čepo, ďalej Juraj Bigfoot Tutura, Ján Pajty Pajtáš, Josef Talafous a za Banskú Bystricu Richard Dobrotka, Erik Tóth, majsterka sveta v MMA strikingu Veronika Smolková, Radomír Chovan a Roland Tóth.

Lístky na podujatie DFN 7 vo Zvolene je možné zakúpiť cez Ticketlive alebo osobne v Dracula Gym-e Banská Bystrica na Rudohorskej 31 do piatka 17. júna, prípadne na námestí SNP počas verejného váženia.

Do štvrtkovej polnoci je možné zapojiť sa aj do súťaže o lístky na Facebooku BBonline.sk.