Na jednej strane mi prešlo sto dní v úrade veľmi rýchlo, no na strane druhej sa mi zdá, že som primátorom už dlho. Je to zaujímavý pocit. Od môjho nástupu však neprešli ani 4 mesiace a to teda objektívne ešte nie je dlhá doba.

Hodnotia ma novinári, poslanci, ale aj ja sám

Týždeň sme odštartovali poriadne zostra. Pozvali sme novinárov, aby sme spoločne s mojím tímom zbilancovali prvých 100 dní nášho pôsobenia. Keď som sa na tlačovku pripravoval, zobral som si svoj predvolebný plán a prechádzal som ho bod po bode. Ak si ešte spomínate, motto mojej kampane bolo: „primátor má konať a nie sľubovať“. V tomto duchu sa snažím a vždy sa aj budem snažiť robiť svoju robotu. Keď som si čítal svoj predvolebný program, postupne som si v ňom odškrtával body, ktoré sa nám podarili splniť. Som rád, že sa môžem každému Banskobystričanovi pozrieť rovno do očí. Podarilo sa nám toho totiž už pomerne dosť a mnoho ďalších projektov sa ešte len pripravuje.

V množnom čísle nepíšem náhodou. Bez ľudí, ktorí stoja pri mne, by sa mi to nepodarilo. Čím ďalej, tým viac sa mi potvrdzuje, že vybrať si do svojho tímu mladých a dynamických ľudí bolo správne rozhodnutie. Nežnejšia časť môjho najbližšieho tímu sa na pondelkovej porade postarala aj o malé prekvapenie, pri príležitosti úspešného zastupiteľstva a prijatia rozvojového rozpočtu, upiekli dievčatá skvelú tortu a ja som mal možnosť všetkým, ktorí pri mne stáli prvých 100 dní, úprimne sa poďakovať.

mladytim

Učitelia: ľudia, ktorí si zaslúžia našu úctu

Postavenie učiteľa sa za posledných 50 rokov veľmi zmenilo. Pamätám si, že keď som ja chodil do školy, boli učitelia morálnou autoritou a v spoločnosti im patrilo významné postavenie. Nebudem sa teraz zamýšľať nad tým, prečo sa to za tak krátky čas tak veľmi zmenilo, ale som si istý, že to nie je dobré. Túto chybu musíme ako spoločnosť postupne napraviť. Verím, že sme malou kvapkou prispeli aj my, keď sme na radnici ocenili banskobystrických učiteľov. Bolo to príjemné stretnutie, kde sme sa porozprávali a pomenovali problémy, ktoré ich trápia najviac. Systém sa nepokazil naraz a naraz ho ani neopravíme, ale musíme túto chybu vyriešiť skutkami.

ucitelia

Cez sviatky si oddýchnite a načerpajte nové sily

Neviem, ako pre vás, ale pre mňa sú sviatky najmä o rodine. Stretávame sa v širšom kruhu a aspoň na chvíľu sa všetci odtrhneme od bežných problémov a vychutnáme silu prítomnosti. Prajem vám, aby ste prežili veľkonočné sviatky v pokoji a bez stresu.

Autor blogu:

Ján Nosko

Komunikácia je pre mňa kľúčová a snažím sa využívať všetky formy rozhovoru s Banskobystričanmi. Blogovanie vnímam ako jeden z dobrých nástrojov informovania obyvateľov o tom, na čom pracujeme, čo sa podarilo a naopak.