Ako zabrániť dlhom?

Prajem príjemný dobrý deň.

Moje meno je Matúš Jarečný, som konateľom vzdelávacej spoločnosti SUVko s.r.o..

Táto sekcia videí a blogov vznikla na základe výhry v súťaži o lektora pre UPMS.sk  (Univerzita pre moderné Slovensko Ivana Mikloša)
Už pri vyhlásení súťaže o lektora pre UPMS, som sa zamýšľal nad tým akou témou by som prispel ja. Rozhodol som sa, že to bude téma, ktorá je veľmi často spomínaná a predsa stále nepochopená.

V týchto blogoch (v celku 8 prednášok) sa budeme zaoberať  FINANČNOU GRAMOTNOSŤOU. Nebudeme sa o nej rozprávať pomocou ťažkých ekonomických pojmov preto, že FG je jednoduchá záležitosť pre každého človeka a paradoxom je, že aj napriek tomu ľudia vôbec nerozumejú peniazom.

A práve preto som si ako prvú tému vybral najväčší problém ľudstva a to sú DLHY!

Týmto VIDEO-BLOGOM sa pokúsim pre portál bbonline.sk spraviť určitú osvetu, v oblasti finančnej gramotnosti.

Postupne si prejdeme:
Dlhy naše každodenné, Ako chápať FG, 1.Rozumieť peniazom, 2. Zarábať peniaze, 3. Sporiť peniaze, 4. Investovať peniaze, 5. Ochrániť peniaze a majetok, Využitie FG v praxi.

Kliknutím na obrázok vás to presunie na 1.VIDEO.

dlhy

Autor blogu:

Matúš Jarečný

Matúš Jarečný, známy ako znalec finančnej gramotnosti, konateľ vzdelávacej spoločnosti SUVko s.r.o., zaoberajúci sa osobnostným rastom pre mladých ľudí. Motivačný rečník, speaker na historicky prvom TEDx v Banskej Bystrici, na tému: Ako chápať finančnú gramotnosť. Usmievavý, mladý, energický človek s nadhľadom na dnešný svet, školstvo, podnikanie a finančno - osobnostnú stránku človeka. Životná filozofia: ,,Pomáham ľuďom naučiť sa podnikateľsky myslieť, zvyšovať svoju hodnotu a vytvárať pracovné miesta na trhu práce."